На Прикарпатті вилучать куряче філе через сальмонелу

 • В Івано-Франківській області Держпродспоживслужба вилучить куряче філе.

  Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів отримала інформаційні повідомлення системи RASFF – у філе курки виявили сальмонелу.

  Про це інформують Головному управлінні Держпродспоживслужби області. Продукт експортується з Польщі.

  “Головне управління Держпродспоживслужби у Івано-Франківській області попереджає операторів ринку про необхідність вилучення з обігу у разі виявлення та вжиття відповідних заходів, передбачених Законами України “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин” та “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, – йдеться у повідомленні.

  Довідково:

 • Сальмонела – тип бактерій родини Enterobacteriaceae, який об’єднує анаеробні грамнегативні палички. Вони належать до  бактерій внутрішньоклітинного типу – перебувають в клітинах зараженого організму. Бактерії сальмонели зустрічаються у диких і свійських тварин. За сприятливих умов, таких як спека або підвищена вологість, мікроорганізми Salmonella можуть жити поза живим організмом протягом декількох місяців. Промислове птахівництво і харчова промисловість сприяли зростанню сальмонельозу у всьому світі за останні роки. Так, найбільша епідемія інфекції була зареєстрована 1980 року в Польщі, коли сталося зараження понад 700 000 осіб.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!