На Прикарпатті за рік спалахнуло 2127 пожеж, в яких загинуло 57 людей

  • Вогняна стихія щороку забирає життя людей та спричиняє багатомільйонні збитки. Так, за 2018-й рік на Івано-Франківщині спалахнуло 2127 пожеж.

    Як розповів «Галицькому кореспонденту» т.в.о. начальника управління Державної служби надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Ігор Оксентюк, внаслідок цих пожеж загинуло 57 людей – 46 чоловіків, дев’ять жінок та двоє дітей. Ще 51 людина отримала опіки різної ступені тяжкості.

    «Найбільша кількість пожеж трапилась на території Івано-Франківської міської ради – 486. Крім того, зареєстровано 58 випадків умисних підпалів», – сказав Ігор Оксентюк.

    Серед резонансних пожеж 2018-го року можна згадати підпали автомобілів у Коломиї. З 8 по 10 листопада невідомі зловмисники спалили три автомобілі – два легковики «BMW» та кросовер «Hyundai Tucson». Вогонь також пошкодив припаркований поруч «Opel Vectra». Крім того, слідчі знайшли пляшку від «Кока-коли», у якій були залишки запалювальної рідини. Розпочато кримінальне провадження, триває слідство.

    У червні в селі Новиця Калуського району вщент згоріла унікальна дерев’яна церква. Пожежа розгорілася близько другої години ночі. За три години від споруди залишилося лише згарище. За словами паламаря, у храмі дбали про безпеку. Викликає підозри той факт, що навколо цього храму понад півроку вирували пристрасті. 34-річного отця Любомира парафіяни підозрюють у крадіжці церковного майна. За один день родина сільського священика купила дві квартири в Івано-Франківську, витративши понад вісімсот тисяч гривень. А трохи раніше – автівку більш як за півмільйона. На час досудового розслідування його усунули від богослужінь.

    В грудні 2018-го в місті Яремче на вулиці Свободи виникла пожежа в приміщенні готелю «Водоспад». Туди терміново з’їхались пожежники з Яремчі, Делятина, Ворохти та Надвірної –48 чоловік на 11 одиницях техніки. Як з’ясувалося згодом, горіло мансардне приміщення. Ніхто з людей не постраждав. Вогонь гасили протягом п’яти  годин. Приміщення, які знаходились на мансардному поверсі, згоріли вщент. Було також пошкоджено дерев’яні конструкції покрівлі будівлі на площі 700 квадратних метрів.

    А 9 грудня в Івано-Франківську згорів нещодавно встановлений кіоск біля центрального універмагу. Фото згорілого МАФа у соцмережі оприлюднив Юрій Козакевич, прокоментувавши його «розборки або нещасний випадок». Згодом у прес-службі Управління ДСНС в Івано-Франківській області повідомили причину пожежі, яка знищила МАФ. За словами «надзвичайників», приміщення загорілось не через несправну проводку чи обігрівач, а внаслідок підпалу.

    «О 05:53 на вулиці Дністровській трапилась пожежа у газетному кіоску. Попередня причина виникнення пожежі – занесення стороннього джерела запалювання», – кажуть в ДСНС.

    Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував підпал кіоска в середмісті такими словами: «Одні поставили, де хотіли, інші спалили, коли хотіли! Нехай розбираються правоохоронні органи! А загалом очікую вже введення в експлуатацію черги продуктового ринку, і підемо упорядковувати дану площу! Іншого шляху немає!».

    Безпека: правила і поради

    Головними причинами виникнення пожеж в ДСНС називають такі «традиційні» речі, як необережне поводження з вогнем, куріння в ліжку і порушення правил пожежної безпеки при експлуатації обігрівачів, печей та іншої подібної техніки. Останнє часто стається взимку, коли люди вмикають обігрівачі – і іноді забувають їх вимкнути на ніч чи коли йдуть з дому. Влітку ж під дією високих температур, а іноді і через навмисні підпали, регулярно трапляються пожежі сухої трави.

    Тож в управлінні ДСНС України в області звертаються до краян з проханням подбати про належний стан протипожежного захисту осель, дотримуватися правил безпеки життєдіяльності в побуті, на робочому місці та під час відпочинку, вчити цього своїх дітей.

    Найнезахищенішими верствами населення перед вогняною стихією є самотні особи, особи похилого віку, люди з інвалідністю. Якщо такі люди є вашими сусідами, навідуйтеся до них час від часу. Допомагайте їм у побуті, стежте за їх безпекою.

    Щоб зберегти своє життя та життя близьких вам людей пам’ятайте основні правила експлуатації електроприладів:

    – не допускайте використання для обігріву приміщень несертифікованих та саморобних нагрівальних приладів, газових кухонних плит;

    – у разі використання серійних нагрівальних пристроїв прослідкуйте за тим, щоб вони були встановлені відповідним чином, обмежте доступ до них дітей;

    – відстань від електричних опалювальних приладів до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м;

    – дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення в будинках;

    – не залишайте без нагляду, у разі виходу з приміщень, увімкненими в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо;

    – намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно кілька побутових електроприладів великої потужності;

    – не допускайте застосування саморобних некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму.

    Тарас Волошин

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!