На Прикарпатті за рік зафіксували 20 випадків сказу тварин

 • Сьогодні, 11 лютого, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

  Одним з питань порядку денного стала регіональна цільова програма проведення лабораторно-діагностичних та лікувально-профілактичних робіт у сфері ветеринарної медицини та безпечності харчових продуктів в Івано-Франківській області на 2021-2022 роки. З її проєктом можна ознайомитися за посиланням.

  Як розповів Роман Гурський, начальник головного управління Держпродспоживслужби Івано-Франківщини, фінансування програми на ці два роки становитиме 72 мільйони 349 тисяч гривень. 

  “Цього року ми дещо розширили програму, яка діяла з 2015 року. Мова йде про охорону території області від занесення інфекційних хвороб тварин з території інших держав або карантинних зон, захист тварин та населення від збудників інфекційних хвороб, а також про профілактику харчових токсикоінфекцій серед населення області”, – сказав Роман Гурський.

  Зокрема, стало відомо, що у 2019 році на Прикарпатті зареєстрували 20 випадків сказу тварин, в тому числі 8 – серед домашніх тварин. А от щодо лептоспірозу та африканської чуми свиней – Івано-Франківщину визнали благополучним регіоном.

 • Також у період протягом 2017-2019 років на території Івано-Франківській області зареєстрували 13 спалахів харчових токсикоінфекцій серед населення, під час яких потерпіло 2020 осіб, в тому числі 110 дітей.

  Нагадаємо, В Івано-Франківську запрацював перший комунальний пункт перетримки собак

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!