На Прикарпатті за рік зафіксували понад 250 незаконних вирубок лісу

 • Сьогодні, 4 вересня, в Івано-Франківську відбулася нарада в голови ОДА Дениса Шмигаля.

  Вона стосувалася посилення заходів контролю за використанням та охороною лісів з метою протидії незаконним рубкам та запровадженням електронного обліку деревини у форматі відкритих даних.

  Як розповів сам голова ОДА, потрібно терміново посилити заходи контролю за вирубками лісу – адже є відповідний Указ президента України Володимира Зеленського.

  “Нам доручено посилити протидію незаконним рубкам та сприяти електронному обліку деревини”, – сказав Андрій Пліхтяк, начальник управління екології та природних ресурсів ОДА.

  Начальник Івано-Франківського обласного управління лісового і мисливського господарства Віктор Сахнюк навів статистику порушень в лісовій сфері.

  “За рік зафіксовано 268 випадків лісопорушень, при цьому нанесено збитків майже на 4 мільйони гривень. Але наразі відшкодовано лише 309 тисяч гривень, по решті – справи в судах”, – сказав Віктор Сахнюк.

  Голова ОДА Денис Шмигаль додав, що заходи контролю, рейди і перевірки треба проводити регулярніше, адже вони дають результат. Він відзначиви ефективність чіпування деревини.

  “Потрібно запровадити заборону на будь-які рубки там, де немає електронного обліку деревини. Всі машини, які виїдуть на дороги з деревиною без чіпів – арештовувати. І тоді буде порядок, буде робота”, – вважає голова ОДА.

  Читайте також: На Калущині через пожежу сухої трави міг загорітися ліс

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!