На Прикарпатті збільшать посіви гречки та жита, а також відкриють молочарські кооперативи

На засіданні колегії департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації визначили основні завдання для сільгоспвиробників.

“Незважаючи на економічні труднощі та періодичні ускладнення погодних умов, праця сільськогосподарських формувань області була результативною”, – наголосила директор департаменту Марія Савка, підбиваючи підсумки роботи за минулий рік.

IMG_0859_(1)

Про це свідчать обсяги виробництва валової продукції (94,5%), валовий збір зерна (688,5 тис. тонн), збільшення виробництва сої, картоплі, овочів, плодів, ягід. Поряд з цим, за словами Марії Савки, необхідно збільшити посіви гречки та жита, які є стратегічними для області культурами, а також зосередити увагу на розвитку кооперативного руху.

IMG_0866_(1)

“Наша на сьогоднішній день стратегія повинна бути пов’язана зі створенням молочарських кооперативів. Хочу, щоб колегія рекомендувала кожному району створити хоча б один дієвий такий кооператив. В обласному бюджеті ми сконцентрували кошти, які допоможуть це зробити”, – зауважила Марія Савка.

Допомога у відкритті молочарських кооперативів, як прозвучало на колегії, надаватиметься також під час реалізації в області українсько-канадського проекту «Сокодеві», який стартував відкриттям кооперативного формування в с. Чесники Рогатинського району.

На заході також обговорили і перспективу введення в експлуатацію молокозаводу в Коломиї, яка може втілитися за підтримки агропідприємств Польщі.

Нагадаємо, що прикапатські аграрії вивчали досвід Канади.

IMG_0854_(1)

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!