На Прикарпатті збільшать посіви гречки та жита, а також відкриють молочарські кооперативи

 • На засіданні колегії департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації визначили основні завдання для сільгоспвиробників.

  “Незважаючи на економічні труднощі та періодичні ускладнення погодних умов, праця сільськогосподарських формувань області була результативною”, – наголосила директор департаменту Марія Савка, підбиваючи підсумки роботи за минулий рік.

  IMG_0859_(1)

  Про це свідчать обсяги виробництва валової продукції (94,5%), валовий збір зерна (688,5 тис. тонн), збільшення виробництва сої, картоплі, овочів, плодів, ягід. Поряд з цим, за словами Марії Савки, необхідно збільшити посіви гречки та жита, які є стратегічними для області культурами, а також зосередити увагу на розвитку кооперативного руху.

  IMG_0866_(1)

  “Наша на сьогоднішній день стратегія повинна бути пов’язана зі створенням молочарських кооперативів. Хочу, щоб колегія рекомендувала кожному району створити хоча б один дієвий такий кооператив. В обласному бюджеті ми сконцентрували кошти, які допоможуть це зробити”, – зауважила Марія Савка.

  Допомога у відкритті молочарських кооперативів, як прозвучало на колегії, надаватиметься також під час реалізації в області українсько-канадського проекту «Сокодеві», який стартував відкриттям кооперативного формування в с. Чесники Рогатинського району.

  На заході також обговорили і перспективу введення в експлуатацію молокозаводу в Коломиї, яка може втілитися за підтримки агропідприємств Польщі.

  Нагадаємо, що прикапатські аграрії вивчали досвід Канади.

  IMG_0854_(1)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!