На Прикарпатті жителі двох сіл самі відновлюють дорогу

Впродовж трьох днів, 4-6 липня, жителі сіл Текуча та Акрешори, що на Косівщині, самостійно долали наслідки негоди: розчищали та лагодили дороги.

Уже 4-5 липня з Косова у населені пункти прибули надзвичайники та чиновники, щоб оцінити збитки від негоди. Приїхали, подивилися і поїхали, інформує “Суспільне”.

Працівники ДП “Дороги Прикарпаття” обіцяли жителям розпочати відновлення переправи до села Акрешори п’ятого липня. Станом на шосте 13:30 роботи так і не почали.

У село Текуча обмежено транспортне сполучення, Акрешори повністю відрізані від інших населених пунктів. Про це повідомила заступниця голови Яблунівської ОТГ, в.о. обов’язків старости села Текуча Ніна Бойчук.

В Акрешорах вода забрала трубну переправу. Її довжина – до 12 метрів, а от під нею – провалля до п’яти метрів. Цей мостовий переїзд з’єднує Акрешори із селом Нижній Березів. Пройти можна, а проїхати – ні.

Є проблеми з питною водою та харчами. Найближчий магазин – за 6-7 км у селі Текуча.

Загалом, до майже двох тисяч людей не мають доїзду ані “швидкі”, ані пожежні авто.

Перехід до Акрешор повністю розмито. Там дві труби: одну вимило на вулицю. Друга трісла. Проїзду немає. Там зверху була плита – теж трісла. У Текучій також погана ситуація, але ми якось вже три дні працюємо з людьми на дорогах – відкидаємо, що можемо, рятуємося своїми силами. Маємо трактор з ОТГ. І тим єдиним трактором працювали з людьми“, – розповідає заступниця голови Яблунівської ОТГ Ніна Бойчук. 

Жінка розповідає, що для того, щоб відновити хоч який-небудь проїзд, у вихідні збирали толоки по 10-15 людей.

Журналісти намагалися отримати коментар в ДП “Дороги Прикарпаття”. На телефонні дзвінки в установі не відповідали.

До теми: У Надвірній відкрили пішохідний міст, який пошкодила повінь

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!