На Прикарпатті люди стали менше хворіти на інсульт

  • Від початку повномасштабного вторгнення інсульти помолодшали орієнтовно на 10-15 років.

    Також за цей час по Україні спостерігається збільшення кількості пацієнтів з інсультами, проте на Прикарпатті показник захворюваності зменшився.

    За перше півріччя цього року в закладах охорони здоров`я нашої області проліковано 2 269 пацієнтів з інсультом, що на 75 хворих менше в порівнянні з минулим роком. Померла, на жаль, 321 людина, але якщо порівнювати з першим півріччям минулого року, то це на 35 пацієнтів менше.

    “Зменшенням показників захворюваності ми завдячуємо систематичній вторинній профілактиці, зокрема, інформаційній кампанії та роботі первинної медичної допомоги. А також реалізації у державі програми «Доступні ліки», що забезпечує повну або часткову оплату вартості деяких лікарських засобів з бюджетних коштів, зокрема це стосується і препаратів від гіпертонічної хвороби”, – розповідає “Галицькому кореспонденту” виконувач обов’язків директора Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної військової адміністрації Володимир Дзьомбак.

    Також в області збільшилась кількість тромболізисів за рахунок швидшого доставлення пацієнта в заклади охорони здоров`я у межах терапевтичного вікна (4, 5 години).

    “Це означає, що людина звертається за допомогою одразу ж при перших симптомах, медики екстреної медичної допомоги за розробленим маршрутом везуть у потрібний заклад, а лікувальні заклади мають всі засоби та оперативно надають допомогу”, – говорить він.

    Також Володимир Дзьомбак акцентує на тому, що допомогу хворим з гострим мозковим інсультом на Івано-Франківщині надають дев`ять закладів охорони здоров`я, які мають укладені договори з Національною службою здоров`я України. Усі ці лікарні забезпечено необхідними медикаментами та оснащено сучасним обладнанням.

    Він додає:

    “Міністр охорони здоров`я України Віктор Ляшко під час наради з питань надання медичної допомоги пацієнтам із гострим мозковим інсультом наголосив – нашим завданням є максимально підготувати медичну систему, в центрі уваги якої – здоров’я пацієнта, а про результативність роботи свідчить надання якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги тим, хто її потребує”.

    За словами Дзьомбака, медики Івано-Франківщини прикладають максимум зусиль, щоб кожна людина отримала висококваліфіковану медичну допомогу, як на етапі діагностики та профілактики, що є надзвичайно важливим, так і безпосередньо під час лікування інсультів.

    До теми: В Обласній дитячій лікарні консультує американський офтальмолог Пол Рунге

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!