На Прикарпатті знайшли частину втраченої Чудотворної ікони із Завраниці

 • Сьогодні, 22 березня, в Івано-Франківську в рамках проекту “Врятуємо скарби разом” презентували сенсаційну знахідку – срібний фрагмент чудотворної ікони “Розп’яття” із Зарваниці. Вона була знайдена на Прикарпатті ще у 1997 році, сама ікона вважається втраченою у 1947 році, слідів оригіналу досі не знайшли.

  “Бачимо, що в Україні багато скарбів знаходять і вивозять за кордон. Я хотів зберегти її і залишити в Україні, щоб люди цікавилися своєю історією. Ікона з такою історією коштувала б тисячі доларів”, – розповідає Віктор Чернов, саме він знайшов частину срібної ризи.

  Знахідку чоловік виявив, коли був ще хлопчиком, у Зарваниці на розвалинах старої хати. Ймовірно, риза була створена ще у ХІХ столітті, дослідники і реставратори підтвердили, що вона з чистого срібла. Наразі йдуть перемовини про подальшу долю витвору, зараз його презентують у Краєзнавчому музеї та досліджують.

  Зауважимо, що виставці представлені і інші унікальні релігійні твори, цінні не лише для Прикарпаття, але й для всього світу.

  Читайте також: У Франківську фонди Музею визвольної боротьби поповнились двома експонатами

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!