На Прикарпатті знайшли кошти на ремонт дороги Яблунів – Космач

Хід проведення капітального ремонту дороги Яблунів – Космач оглянула делегація у складі народного депутата Володимира Тимофійчука, голови облдержадміністрації Віталія Федоріва, керівники Косівського району та Космацької і Яблунівської ОТГ.

Дорогу місцевого значення Яблунів – Космач ремонтують швидкими темпами. Вона вкрай важлива для Косівського району, бо з’єднує центри двох ОТГ. Приблизно до половини автошляху вже поклали нове асфальтобетонне покриття. А перед тим зміцнили основу дорожнього одягу. Так само автодорожня організація відновлює мости. Їх тут із десяток. Тож добрі переправи не менш важливі, ніж дороги, передає Голос України.

Віталій Федорів нагадав, що 2020-й на Прикарпатті – Рік доріг та мостів. Власне, саме таке гасло подав екс-голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль – нинішній Прем’єр-Міністр. Після того, як особисто об’їздив низку проблемних об’єктів, а зокрема мостів. Їх на державних та місцевих дорогах області багато – 1280. Буває, що якась дорога перетинає одну річку, що в’ється змійкою, по декілька разів.

Нагажаємо, що під час першого офіційного візиту Президента Володимира Зеленського на Прикарпаття та представлення нового голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля у серпні 2019-го хтось із присутніх у залі загострив увагу Глави держави на проблемній дорозі Яблунів – Космач.

Володимир Зеленський звернувся до присутнього на зібранні народного депутата Андрія Іванчука. Мовляв, державних коштів не вистачає, то треба вишукати інші механізми залучення інвестицій на дороги. Зрештою, парламентарій відреагував швидко. Так за його сприяння постала ГО «Мій Космач», яка й відає капітальним ремонтом дороги Яблунів – Космач.

«Отож, влаштовано вже понад 8 км нового асфальту із боку Яблунова, дорожники наблизилися до початку Космача. А також звернулися до Космацької ОТГ із листом, щоб перенести електричні опори далі від проїзної частини. Відповідний запит ми подаємо до ПАТ «Прикарпаттяобленерго». Дуже радіємо такому швидкому темпу робіт та сподіваємося, що невдовзі буде оновлена дорога аж до центру нашого великого села», – розповів голова Космацької ОТГ Дмитро Бербеничук.

«Більшість мостів на дорозі Яблунів – Космач була в аварійному стані. Тепер частина з них капітально відремонтована. Роботи йдуть швидким темпом, бо автодорожники застосовують сучасні технології та матеріали. На Івано-Франківщині успішно реалізується ініційований Президентом Володимиром Зеленським національний проект «Велике будівництво». В його розрізі – капітальний ремонт державних доріг Р-62 Криворівня – Чернівці у Верховинському районі та Р-24 Татарів – Кам’янець-Подільський у цьому ж районі. Одночасно треба шукати різні шляхи для пришвидшення ремонту доріг та мостів, а зокрема й за інвестиційні кошти. Адже на Верховинщині та Косівщині є проблемні автошляхи місцевого значення. Механізм державно-приватного партнерства набирає обертів. Тож зрушення вже помітні», – акцентує народний депутат Володимир Тимофійчук.

Нагадаємо, на Прикарпатті тривають роботи в рамках національного проєкту «Велике будівництво».  Один з об’єктів – капітальний ремонт автодороги Р-62 Криворівня – Чернівці в межах Верховинського району Івано-Франківської області. 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

Магда ЄвгенМагда Євген

Ігри з пам’яттю

Державна політика останніми тижнями відзначається апеляцією до історичної пам’яті. Щоправда, далеко не в тому вигляді, який дозволяв би сподіватися на консолідацію нації. Варто нагадати, що в Росії минулого тижня вступили в силу конституційні поправки, які, серед іншого, передбачають «захист історичної пам’яті». З огляду на те, що РФ визначила себе спадкоємицею СРСР, для України та інших

Андрейчин ВолодимирАндрейчин Володимир

Гендер: новітні технології сучасних збоченців

 «…Кожному гарантується право на свободу думки і слова, вільне вираження своїх поглядів» (Конституція України, ст. 34). В історії людства було багато тоталітарних режимів. Найбільш відомі – комунізм і фашизм. Вони знищували усіх, хто не поділяв їхню ідеологію. Але при цьому не зачіпали традиційну сім’ю. Навпаки, вважалося, що міцна сім’я – це головна складова здорового суспільства.

Христина КозловськаХристина Козловська

Про легкість та обтічність форми

Недавно у наших сусідів горіла хата. Сусіди прибігли до нас і покликали тата на допомогу, ми ж, хто лишився вдома, поспішили до вікна подивитися, що там відбувається. Пожежа – звісно, це завжди страшно, але видовище того вечора було особливо моторошним. Ми сиділи у вікні, вп’явшись поглядами в сусідську хату. Ми чули віддалені крики, чийсь плач,

Вербицький ІванВербицький Іван

Боротьба за право на життя

У ці дні в Києві триває судилище над громадським активістом Сергієм Стерненком. Людину судять за те, що вона не дала себе вбити. Вижила під час трьох нападів. І, захищаючись, вбила одного зі своїх нападників. У нашій країні так не можна. Ліпше загинути. Тоді замість ув’язнення можуть увіковічнити. Теж не гарантія, бо про сестер Ноздровських, у