На Прикарпатті знайшли місце падіння радянського літака (фото)

 • 9 травня на Прикарпатті виявили місце падіння радянського військового літака. Воно знаходиться коло села Купелів неподалік Івано-Франківська.

  Літак впав наприкінці 1960-х років. Місцеві жителі підтвердили ті події. Про це розповів у соцмережі Андрій Риштун.  Інформація про сам літак була засекречена, тому деталей ніхто не знає.

  “Пошук в Інтернеті також не дав результатів. Розшарте, будь ласка, цей пост. Допоможіть нам ідентифікувати літак та подробиці катастрофи. Можливо Ви або хтось з Ваших знайомих служив в той час чи був причетний до ліквідації наслідків. Будемо дуже вдячні за будь яку інформацію”, – звертається франківець. 

  Місцеві жителі оповідають, що літак падав з півночі, від Дністра. Під час польоту було багато чорного диму. Один пілот встиг катапультуватися. Літак був великий і скосив ліс, наче ножем. Одразу ж приїхали військові, все оточили і позбирали. Було це кінець 60-х, початок 70-х років.

  Зараз про місце аварії нагадують лише знахідки в землі. Молодий ліс повністю вкрив пагорб. Та частини алюмінію ще досі розкидані по його схилах. Деякі лежать на поверхні, деякі до 10 см в грунті.

  “Фото характерних деталей, які допоможуть ідентифікувати тип літака. Пам’ятники чи хрести на місці падіння відсутні. Ну і в цей день був ще один літак. В кінці 80-х на початку 90-х військовий винищувач впав неподалів Бурштину в селі Нові Скоромохи. Досі ще живий механік, який його обслуговував. Пілот також вижив. Воронку на місці падіння знають усі місцеві. Вона знаходиться за кілька кілометрів від села”, – пише Риштун. 

 • За його словами, обидва літаки, ймовірно, належали військовому аеродрому коло Івано-Франківська. Пілоти спрямували літаки у ліс і ніхто з місцевих не загинув.

  Нагадаємо, неподалік “Буковелю” знайшли залишки літака часів Другої світової війни

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!