На Рогатинщині сільські ради впроваджують безоплатну медицину

  • Соціальна ініціатива, запроваджена на початку року Рогатинською міською радою, знайшла однодумців серед сільських голів району, тож сьогодні вже у чотирьох сільрадах – Вербилівській, Черченській, Підкамінській та Сарниківській – знають про безкоштовну медицину в дії, пише “Рогатка”.

    Першою запровадила Комплексну програму соціального захисту своїх жителів Вербилівська сільрада. Ще минулого року тут надали матеріальні допомоги воїнам АТО на загальну суму 13 тисяч гривень. А цьогоріч коло потребуючих розширили: крім військовослужбовців виділили кошти на допомогу онкохворим (по 1000 грн) і чорнобильцям (по 300 грн). Найприємніша новина чекала майбутніх матусь, яких у 2016 році у Верилівцях та Залужжі налічується 12 – сільська рада перевела породіллям 10 тисяч грн на медикаменти у Рогатинську ЦРЛ. Семеро жінок вже скористались такою можливістю і усі препарати та засоби, необхідні на пологи, отримали безоплатно.

    olipoli-1633-1350x900

    Комплексно підійшли до вирішення питання надання допомоги соціально незахищеним жителям і у Сарниківській сільраді. Зокрема, як повідомляє сільський голова Іван Туз, у бюджеті сільради передбачили кошти на надання допомоги на лікування онкохворим, особам, які постраждали внаслідок пожежі, стихійного лиха, підтоплень, малозабезпеченим, непрацездатним, важко і хронічно хворим, багатодітним та неповним сім’ям, громадянам похилого віку, ветеранам праці, особам з обмеженими фізичними можливостями, учасникам АТО, пораненим і травмованим учасникам бойових дій на Сході (або одному з членів їх сімей) у поточному році, надання одноразової грошової допомоги матерям при народженні дитини.

    З турботою про майбутніх маленьких жителів відповідні програми запровадили Черченська і Підкамінська сільради. «Ми заклали у бюджеті села по тисячі гривень кожній породіллі та дві тисячі на складні пологи», – розповідає сільський голова Черча Іван Клим. Він наголошує, що надання допомоги майбутнім матерям започаткували, аби підвищити рівень народжуваності у населеному пункті.

  • Таку ж думку висловлює сільський голова Підкаменя Любомир Било. «Будуть в селі діточки, буде школа, рух, житиме й саме село», – наголошує він. Для цього породіллям передбачили чотири з половиною тисячі гривень. Спочатку планували перевести кошти у ЦРЛ, але після першого практичного досвіду вирішили, що надаватимуть допомогу адресно. Коли запроваджували програму у Підкамені було лише дві жінки при надії, сьогодні їх уже п’ять, тож очільник села сподівається, що така позитивна тенденція збережеться.

    Нагадаємо, що Обласна дитяча клінічна лікарня придбала сучасний дихальний апарат для немовлят.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!