На Рогатинщині у храмах проводять лазерне 3D-сканування

 • Нещодавно фахівці ІФНТУНГ відвідали п’ять давніх храмів громади. Зокрема, разом із працівниками історико-краєзнавчого музею «Опілля»  працювали в пам’ятці архітектури національного значення – церкві Архистратига Михаїла (стара назва Вознесіння Господнього) с.Чесники.

  Відтак побували в рогатинській пам’ятці ЮНЕСКО – храмі Зішестя Святого Духа, а також святинях Різдва Пресвятої Богородиці та Святого Миколая. На черзі роботи з 3D-сканування проводитимуться у с.Черче, де знаходиться давня дерев’яна церква святого Василія Великого, повідомляє Рогатинська міська рада.

  Варто зазначити, що 3D- сканування здійснюється в рамках проєкту «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України» – HE-CROSS (EMS ENI код 2SOFT / 2.1 / 91).

  Ідею реалізують співробітники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Для знімальних робіт використовується спеціальне обладнання, закуплене за кошти проєкту, яке здійснює лазерне 3D-сканування та фотозйомку.

  За словами фахівців, результати такого сканування допоможуть у проведенні наукових досліджень та розробленні практичних рекомендацій щодо збереження, відновлення та охорони об’єктів історико-культурної спадщини. А матеріали фотографування у подальшому будуть використані для створення віртуальних 3D-турів з репрезентативних об’єктах історико-культурної спадщини.

  У такий спосіб команда проєкту планує привернути увагу громадськості до об’єктів історичної та культурної спадщини Івано-Франківської області та Сучаського повіту. Також має на меті сприяти збільшенню туристичного потенціалу шляхом створення та розповсюдження привабливих та актуальних інформаційних продуктів.

 • Об’єкти, які сканують, мають культурно-мистецьку, історичну цінність і є туристично привабливими.

  До теми: Дорога до школи: як на Прикарпатті вирішують проблему зі шкільними автобусами

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!