На Рогатинщині за рахунок освітян виплатять зарплату медикам

Нещодавно у Рогатині відбулось чергове засідання сесії районної ради. Депутати розглянули питання про внесення змін до бюджету на 2018 рік.

Нагадаємо, що в район поступила медична субвенція в сумі 2 млн 787 тис грн для центру первинної медичної допомоги. Також депутати вирішили придбати спортивне обладнання та інвентар для Рогатинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

Окрім того, начальник фінансового управління Рогатинської РДА Богдана Могила розповіла, що щоб виплатити розрахункові кошти медичним працівникам потрібно з відділу освіти РДА забрати 1,5 мнл грн. Мовляв, гроші були призначені як зарплата непедагогічним працівникам.

Така необхідність виникла, бо в ЦРЛ розмежували первинну та вторинну медичну допомогу. Відповідно у вторинній ланці тепер не можуть працювати люди, які обслуговують ФАПи і амбулаторії – вони мають бути у первинній. Голова Рогатинської районної ради Роман Гринишин пояснив, що згідно з закону при звільненні медикам потрібно нарахувати розрахункові. А коштів лікарня немає.

«Ми зменшуємо районний бюджет і є ризик, що ці кошти можуть нам не віддати. Але обласне керівництво пообіцяло, що дуже швидко поверне гроші», – каже голова.

Також він пояснює, що ці 1,5 млн гривень мали б виплатити непедагогічним працівникам у грудні. Тому зараз таке рішення ніяк не вплине на зарплату освітян. Навіть якщо потім в ОДА кошти не віддадуть, то біди не буде. «Ми з перевиконання бюджету закриємо це питання, бо це першочерговий наш обов’язок», – закінчує Гринишин.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!