На Рогатинщині знесли погруддя Щорсу

 • У с. Путятинці Рогатинського району попрощались із пам’ятником Щорсу.  

  Тут свого часу діяв колгосп імені Миколи Щорса. До нього входили також Лучинці, Обельниця і Юнашків, але саме у путятинському колгоспному саду встановили погруддя Щорса.

  Постамент у Путятинцях споруджено у 1972 році, він простояв аж до наших днів, і лише минулого тижня сесія сільради прийняла рішення про його демонтаж, інформує Рогатка.

  «До цієї справи залучили безробітних жителів Путятинців, котрі перебувають на обліку у районному центрі зайнятості», – повідомив директор РЦЗ Петро Числяк.

  Взявши необхідні інструменти, чоловіки доволі швидко впорались із завданням та знесли погруддя Щорса. Як розповів сільський голова Петро Кучмій, основу для пам’ятника залишили неушкодженою, оскільки у планах селян використати її для майбутнього пам’ятника Небесній сотні. Для цього необхідно 4-5 тисяч гривень, тож у Путятинцях сподіваються, що навесні цю ідею зможуть втілити у життя.

 • Щорс не лише брав активну участь у бойових діях проти українських військ у 1918-1919 рр., але і займав посаду військового коменданта міста Києва (лютий 1918) і несе відповідальність за військові злочини більшовиків проти цивільного населення української столиці. Зрештою, більшовицький комбриг Щорс загинув 30 серпня 1919 року в боях саме з армією, яка боролося за незалежність України.

  fbjns18-poy f5x4kwqjofu

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!