На Рожнятівщині відновили міст через Лімницю

 • У 2020 році стихія завдала значних збитків на території держлісфонду Осмолодського лісгоспу. Тоді наводнення знищило три мости і майже три кілометри лісових автомобільних доріг. Підприємство зазнало збитків на 4 мільйони гривень.

  Лісівники намагалися якнайшвидше ліквідувати наслідки негоди і відновити роботу інфраструктурних об’єктів. Після першочергових завдань працівники підприємства взялися до капітального ремонту інших не менш важливих споруд, пише «Галицький кореспондент» з посиланням на Управління лісового та мисливського господарства.

  Першим обрали міст через річку Лімниця у Дарівському лісництві. Для ремонту моста довжиною 15,2 метри використали металеву зварну конструкцію із залізничної платформи. Для її підсилення застосували додаткові металеві балки та необхідні опорні й кріпильні елементи.

  «Конструкція моста включає в себе дерев’яні ряжеві берегові опори, на які монтується спеціальним чином підготовлена рама залізничної платформи. Ряжеві опори укладаються на попередньо вирівняну і викладену свіжозрубаною хмизовою вистилкою поверхню вздовж русла ріки. Їх тіло заповнюється бутовим каменем. Всі елементи опор моста виготовленні з круглих лісоматеріалів хвойних порід. Для попередження деформації стін зрубу та забезпечення його стійкості передбачені поперечні перегородки. З фронтальної та бокової сторін низ ряжевих опор укріплюється бутовим каменем, розміром не менше 30 см, смугою шириною 0,6 м, що дозволить мінімізувати ризики їх підмиву під час проходження паводкових вод», – розповідає Володимир Коржов, кандидат технічних наук, перший заступник директора УкрНДІгірліс.

  Фахівці зауважують, що конструкція дерев’яних елементів моста розроблена у відповідності з вимогами до влаштування дерев’яних мостів на лісових дорогах та з урахуванням досвіду будівництва таких споруд у Карпатах.

 • Нагадаємо: На Прикарпатті почали будувати міст, зруйнований 13 років тому

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!