На ринках Калуша склали два протоколи через недотримання вимог карантину

 • Днями на засіданні Калуської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій начальниця  міського управління Держпродспоживслужби Ірина Нітух поінформувала про те, як дотримуються карантинних вимог на ринках міста.

  Нагадаємо, що у Калуші з 2 травня дозволили роботу продовольчих ринків, відновили роботу три з чотирьох. За словами Ірини Нітух, станом на 15 травня провели 35 обстежень ринків, склали шість приписів і два протоколи, інформують “Вікна”.

  Основні порушення: не всі торгові місця забезпечені засобами для дезінфекції, а також не завжди проводилося вимірювання температури відвідувачів. Як зазначила Нітух, на всіх ринках закупили нові безконтактні термометри, проте вони часто виходять з ладу. І, наприклад, протокол на адміністрацію ринку на вул. Дзвонарська склали, бо там деякий час на вході не проводили вимірювання температури.

  У перші тижні травня на ринках міста було відносно небагато покупців. Вірогідно, на це впливала дощова погода і відсутність громадського транспорту. За словами Ірини Нітух, найкраще контроль за кількістю покупців проводять на муніципальному ринку. А на ринку на вул. Дзвонарська доводилося закривати бокові ворота, бо не можна було проконтролювати, скільки людей заходить.

  На всіх ринках Калуша організовано роботу з розмежування робочих місць, потоків покупців та контролю за наявністю засобів індивідуального захисту — масок і респіраторів. Також не зафіксували випадки стихійної торгівлі.

 • З цього тижня у Калуші дозволили роботу перукарень, стоматологічних кабінетів і магазинів, які торгують промислами товарами. Контроль за дотриманням протиепідемічних вимог поки що зводиться в основному до роз’яснювальної роботи. Зокрема, суб’єктам господарювання під розписку дають матеріали з описом вимог до організації роботи таких закладів під час карантину. І, як зауважила Ірина Нітух, є позитивні тенденції: там, де були порушення, при наступних перевірках їх вже усували.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!