• На таку музику був запит, але вона зникне, – співачка ONUKA висловилася про “байрактарщину”

  • ONUKA зізналася, що для неї як для музиканта “байрактарщина” і “шароварщина” – це біль.

    Українська співачка, фронтвумен гурту ONUKA Ната Жижченко висловилася про “байрактарщину” і “шароварщину”. За її словами, на початку повномасштабного вторгнення така музика з’явилася, бо на неї був запит, пише “24 Канал”.

    “Це біль, бо це епоха торжества форми над змістом, а не мистецтво. Я б так це назвала. Але треба було зайняти середню нішу, яку займав у нас російський контент чимось своїм, чимось простим, легким і на злобу дня. І прийшла “байрактарщина”, – зазначила вона.

    На думку Жижченко, у такої музики немає майбутнього і згодом вона зникне.

    “Я розумію, чому на неї був запит, але вірю, що так швидко, як ця хвиля піднялася, вона так швидко і згасне. І це буде явищем, яке аналізуватимуть, але не будуть далі створювати”, – впевнена ONUKA.

    Вона додала, що “байрактарщина” та “шароварщина” зійде нанівець, а далі буде нова хвиля іншої музики.

    Що таке “байрактарщина”: коротко

    На тлі російсько-української війни розпочався процес, який називають “байрактарщиною” – це вузький та обмежений погляд на повномасштабне вторгнення.

    З 24 лютого українські артисти вибухнули патріотичними піснями, які мали підтримати дух їхніх шанувальників. Однак неприємними наслідками “байрактарщини” є те, що війна асоціюватиметься у багатьох з псом Патроном, боротьбою з Ваньками-встаньками і вітанням “Доброго вечора, ми з України”, а справжня боротьба та втрати відійдуть на другий план.

    Темою війни артисти зловживають доволі часто. Використовують для того, щоб відбілити репутацію, зловити хвилю популярності, паразитуючи темою війни, адже це те, що торкає кожного з нас.

    Але зазначимо, що деякі пісні в стилі “байрактарщини” можуть підіймати настрій, покращувати бойовий дух та просувати важливі наративи.

    Читайте також: Поляки безплатно знімуть для України новий сезон “Голосу”

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    Тужливі пісні мого народу

             Пам’ятаєте, як буквально кілька тижнів тому нашу спільноту тіпало від гніву та обурення після почутого від Папи Римського про український білий прапор? Ми одразу зробили тисячу та один мем, розродилися обурливо гнівними поетичними та прозовими опусами-дописами у соцмережах. І готові були ледь не на Святому Письмі присягати, що ми будемо битися за Україну, за

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Люди, які бояться не обстрілів, а окупації

    Волонтерство на Донеччині. Погляд зсередини. Побутує думка, що на сході лишились одні ждуни. Ніби й так майже всі були сепарами, невеличка кількість патріотів давно виїхала, а лишились тільки ті, хто чекає рускій мір (ну і, звісно ж, працює на ворога). Багатьом зручно так думати. Помічаю це в особистих розмовах і соцмережах. Але ж як  воно

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

    Волошин ТарасВолошин Тарас

    Вакцинація і Конституція

    Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює