• На таку музику був запит, але вона зникне, – співачка ONUKA висловилася про “байрактарщину”

 • ONUKA зізналася, що для неї як для музиканта “байрактарщина” і “шароварщина” – це біль.

  Українська співачка, фронтвумен гурту ONUKA Ната Жижченко висловилася про “байрактарщину” і “шароварщину”. За її словами, на початку повномасштабного вторгнення така музика з’явилася, бо на неї був запит, пише “24 Канал”.

  “Це біль, бо це епоха торжества форми над змістом, а не мистецтво. Я б так це назвала. Але треба було зайняти середню нішу, яку займав у нас російський контент чимось своїм, чимось простим, легким і на злобу дня. І прийшла “байрактарщина”, – зазначила вона.

  На думку Жижченко, у такої музики немає майбутнього і згодом вона зникне.

  “Я розумію, чому на неї був запит, але вірю, що так швидко, як ця хвиля піднялася, вона так швидко і згасне. І це буде явищем, яке аналізуватимуть, але не будуть далі створювати”, – впевнена ONUKA.

  Вона додала, що “байрактарщина” та “шароварщина” зійде нанівець, а далі буде нова хвиля іншої музики.

  Що таке “байрактарщина”: коротко

  На тлі російсько-української війни розпочався процес, який називають “байрактарщиною” – це вузький та обмежений погляд на повномасштабне вторгнення.

  З 24 лютого українські артисти вибухнули патріотичними піснями, які мали підтримати дух їхніх шанувальників. Однак неприємними наслідками “байрактарщини” є те, що війна асоціюватиметься у багатьох з псом Патроном, боротьбою з Ваньками-встаньками і вітанням “Доброго вечора, ми з України”, а справжня боротьба та втрати відійдуть на другий план.

  Темою війни артисти зловживають доволі часто. Використовують для того, щоб відбілити репутацію, зловити хвилю популярності, паразитуючи темою війни, адже це те, що торкає кожного з нас.

  Але зазначимо, що деякі пісні в стилі “байрактарщини” можуть підіймати настрій, покращувати бойовий дух та просувати важливі наративи.

  Читайте також: Поляки безплатно знімуть для України новий сезон “Голосу”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

  НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

  Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

  Як повертається життя в місто на Донеччині: розповідь через особисті відчуття

  Просто уявіть — ви сидите в кафе, неспішно п’єте каву, спостерігаєте, як ваша дитина вистрибує на батуті в дитячій кімнаті, потім підбігає до вас, незграбно плюхається в крісло і, смачно макаючи в кетчуп смужку картопельки, жує свою улюблену фрі. “Мммм, смачно”, — заплющує очі, корчить задоволену гримаску й потирає маленькою долонькою по пузику. Ви спостерігаєте

  Магда ЄвгенМагда Євген

  Пропорція для Путіна

  Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

  Волошин ТарасВолошин Тарас

  Вакцинація і Конституція

  Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює

  Лінник ЛюдмилаЛінник Людмила

  Сіла і поїхала

  Попри усі можливі стереотипи, незважаючи на низку дискримінуючих обставин, безвідносно до ситуації загалом, все більше жінок у нашій країні стають водійками. 13 років тому, коли я ходила в автошколу, у моїй групі було лише троє молодих дівчат. Сьогодні ж на курсах чоловіків та жінок, мабуть, порівну. І якщо чоловіки здебільшого отримують посвідчення водія у 18—20