На Тлумаччині обговорили боротьбу з незаконним видобутком піску і гравію

2 березня голова Тлумацької райдержадміністрації Сергій Гаєвський провів розширену нараду щодо протидії незаконному видобутку піщано-гравійної суміші з річок на території району.

На нараді були присутні керівники правоохоронних органів району, керівник апарату РДА, голова Олешанської ОТГ, сільські голови, мешканці сіл де ведеться така діяльність. Також був присутній Любомир Стрембіцький – начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Івано-Франківські області.

Сергій Гаєвський повідомив, що метою зустрічі є обговорення вищевказаних проблем, які дійсно існують на території Тлумаччини, та у майбутньому не допущення незаконного видобутку піщано-гравійної суміші з річок району, а також напрацювання механізму спільних дій для вирішення цих питань.

Начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області Любомир Стрембіцький повідомив, що на території сіл Будзин та Луг, мобільні групи зафіксували наломлений природній камінь у ручному режимі, незаконно видобувається пісчано-гравійна суміш.

Такі роботи проводити категорично заборонено, адже це є природоохоронна зона Дністровського регіонального ландшафтного парку імені Сергія Дідича. Окрім цього, зафіксовані стихійні сміттєзвалища на території цього парку.

Пізніше заслухали присутніх сільських голів, голову Олешанської ОТГ, висловлені пропозиції правоохоронних органів, щоб напрацювати механізм спільних дій для вирішення проблемних питань шляхом здійснення перевірок за участю правоохоронних органів та екологічної інспекції, органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та відповідних служб.

У підсумку наради, Сергій Гаєвський повідомив, що одним із рішень, яке б допомогло вирішити вищевказані питання на території Олешанської ОТГ – зареєструвати комунальне підприємство, яке б отримало дозвіл на користування природними надрами, відповідно будуть поступати податки у місцевий бюджет, буде змога використовувати піщано-гравійну суміш на потреби громади.

“Сьогоднішня ситуація повинна відійти у минуле, адже якщо незаконний видобуток буде продовжуватись, ті, хто цим займаються будуть притягатись до відповідальності згідно з чинним законодавством”, – каже Гаєвський.

Читайте також: Стадіон у Тлумачі дочекався капітального ремонту

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!