На Тисмениччині пожежники врятували з полум’я сім’ю

 • Старолисецька місцева пожежна охорона врятувала з пожежі сім’ю. Про це йшлося сьогодні, 10 січня, на нараді за спільного головування очільників Тисменицької районної державної адміністрації Івана Семанюка та районної ради Тетяни Градюк, де обговорювали питання діяльності та утримання місцевої пожежної охорони у с. Старий Лисець.

  DSC_1502

  Старолисецька місцева пожежна охорона створена десять років тому. Окрім Старого Лисця, вона обслуговує ще 11 навколишніх сіл, а часом доводиться виїжджати на гасіння пожеж у сусідній Богородчанський район. Статистика виїздів така: 60 разів протягом 2017 року. Вже двічі поступали тривожні сигнали й у 2018-му. Завдяки оперативності працівників Старолисецької МПО вдалося врятувати життя сім’ї із с. Стебник. Загалом ж за десятиріччя діяльності пожежного підрозділу вогнеборці здійснили 324 виїзди, повідомляє прес-служба Тисменицької РДА.

  Питання безпеки жителів району є серед першочергових, підкреслив Іван Семанюк, відкриваючи зібрання. Важливість і потрібність функціонування підрозділу не викликає сумнівів. Тож в ході зустрічі обговорювали його утримання, адже самотужки Старолисецька сільська рада не спроможна цього зробити.

  Сільський голова Анатолій Лущак проінформував, що Старолисецька громада реалізовує проект «Місцева пожежна охорона – основа безпечного життя та добробуту громади», що став переможцем обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Його суть полягає у створенні належних умов праці та забезпеченні місцевої пожежної охорони сучасним устаткуванням. Проект фінансуватиметься за кошти обласного, районного, місцевих бюджетів. Окрім Старолисецької сільської ради, кошти погодилися виділити Лисецька селищна, Драгомирчанська, Радчанська, Підліська, Стебницька, Посіцька, Загвіздянська, Черніївська та Чукалівська сільські ради, про що запевнили під час наради їхні очільники.

   

  Минулого року на утримання Старолисецького пожежного підрозділу було виділено 480 тисяч гривень із районного бюджету. Голова районної ради Тетяна Градюк повідомила, що при перевиконанні бюджету чи наявності вільних залишків район допоможе і цьогоріч.

  Про відповідальність і повноваження очільників територіальних громад щодо пожежної безпеки та зміни у законодавстві з цього питання проінформував присутніх керівник рятувальної служби у районі Ігор Дмитрів.

  Нагадаємо, минулого тижня українські рятувальники врятували 65 осіб та ліквідували 811 пожеж.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!