На Тисмениччині відзначили День волонтера

5 грудня світова громадськість відзначає Міжнародний день волонтера, який проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 17 грудня 1985 року.

Тематичний захід з цієї нагоди під назвою «Волонтер: людина честі» відбувся у Тисменицькій районній бібліотеці, яка й зініціювала його проведення. Це була зустріч за круглим столом, під час якої мешканці Тисменичични, які тривалий час безкорисно допомагають іншим, тобто займаються волонтерством, розповідали про справу, що стала значною частиною їх життя, пригадували історії, ділилися спогадами, говорили про напрацювання.

DSC_0571

DSC_0564

DSC_0560

DSC_0610

DSC_0612

DSC_0669

Настоятель церкви Святого Миколая м.Тисмениця отець Володимир Гринишин, ревнителька Апостольства Молитви Мирослава Дячун, голова РО Української спілки ветеранів Афганістану Дмитро Сатур та член Спілки Володимир Романчук, голова Спілки учасників АТО у Тисменицькому районі Іван Стефанів, лікар Лисецької ЦРЛ, волонтер Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова Галина Черниш, голова РО Товариства Червоного Хреста України Марія Федик, волонтер обласної лікарні відділення для онкохворих дітей Олександра Філоненко, голова місцевого осередку Мальтійської служби Наталія Петрунів, вчитель Тисменицької школи, керівник ДІЛ «Сузір’я», волонтер будинку-інтернату у с. Мединя Галицького району Богдан Нагорняк, учні Тисменицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів. Усі вони мають за спиною досвід волонтерської діяльності. Когось штовхнуло на цей шлях бажання допомогти потребуючому, когось – ситуація у країні та збройне протистояння на Донбасі, особисті життєві обставини чи історія ближнього, який потрапив у біду. Втім усі вони, ступивши на цю стежину, звертати з неї не мають наміру. Швидше – навпаки: залучати інших, навчати, допомагати, об’єднувати, запалювати іскоркою добра та підтримки.

DSC_0666

DSC_0638

DSC_0644

DSC_0681

Ведуча заходу Любов Глодов’юк назвала волонтерів мирними воїнами світла, які роблять надзвичайне для бійців, поранених, сиріт, біженців, онкохворих, немічних, одиноких, перестарілих; з ранку до вечора шукаючи можливості для допомоги: збирають гроші на ліки, надають притулок тим, хто залишив рідні домівки, годують, напувають, зігрівають. Подяки за активну громадянську позицію та вірність обраній справі вручив член волонтерського сектору при раді оборони області Всеволод Юрків та міський голова Тисмениці Степан Сворак. Мистецької нотки заходу додали пісенні виступи учасників вокального ансамблю «Нонаккорд» та Божени Антошків.

DSC_0688

DSC_0625

DSC_0595

Ретроспективою волонтерського руху на Тисмениччині став інформаційний ролик «Добро починається з тебе», підготовлений працівниками КП «Телерадіоорганізація «Тисмениця», який містив архівні світлини та газетні публікації про благодійні акції, проведені протягом останніх років у районі.

DSC_0581

DSC_0598

Під завісу заходу директор Тисменицької районної бібліотеки Ірина Мельник подякувала усім учасникам зустрічі за атмосферу щирості та відвертості, за обране життєве кредо допомагати іншим, об’єднуватися довкола справи творити добро.

DSC_0675

DSC_0696

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!