На унікальному болоті Долинщини облаштують інфраструктуру для туристів

Вчора, 12 грудня, в Долині провели засідання районної Ради регіонального розвитку провели у Долині.

Очільник РДА Юрій Мазур представив бачення та підхід до розроблення середньострокового дороговказу із виконання робіт на різних об’єктах до 2021 року.

“Протягом останніх років Долинщина розвивається достатньо динамічно. Але для більшої ефективності нашої роботи в умовах реформування потрібно чітко визначити, в що і де на території району потрібно інвестувати перш за все”, – сказав голова РДА.

Ідеться про завершення будівництва другої черги нового приміщення Вишківської школи І-ІІІ ступенів, навчально-виховного комплексу в селі Гошів, будівництво фізкультурно-спортивного комплексу для Долинського природничо-математичного ліцею, реконструкцію існуючих приміщень друкарні під районний архів. Пріоритетними залишаються ремонт та будівництво доріг місцевого і державного значення.

Важливу роль у соціально-економічному розвитку району відіграють інвестиційні проекти. В рамках «Програми транскордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» заплановано реалізувати проект «Карпатські лісові школи – пілотне співробітництво для охорони природи та екологічної освіти». Проект передбачає облаштування інфраструктури для туристів на заповіднику державного значення – болоті Ширковець та створення Лісової школи на базі Центру спадщини Вигодської вузькоколійки.

Довідково: Болото Ширковець — гідрологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Розташована в Долинському районі між селами Старий Мізунь і Новий Мізунь, у межах Вигодської улоговини. Площа території – 12 га. 

Це – верхове болото, розташоване у видолинку на нижній терасі річки Мизунки, на висоті 500–550 м над р. м. Центральна частина болота оліготрофна, з пригніченою сосною та переважанням багно-сфагнових ценозів. На мезотрофній частині болота переважають осоково-сфагнові угруповання.

Нагадаємо, Івано-Франківщина увійшла в ТОП-3 туристичних регіонів України

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!