“На вечір півтора десятка людей померли би”: у Франківську лікарня шість годин була без кисню

 • В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні хворі на COVID-19 шість годин не отримували кисню з балонів.

  Усе через те, що зранку 10 листопада у бочці закінчився рідкий кисень, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

  У день, коли лікарня чергує, медики приймають до 40 пацієнтів. 2/3 цих хворих потребують кисню, розповідає заступник директора медзакладу Володимир Вовчук. Станом на 15:00 10 листопада у лікарню госпіталізували 15 людей із COVID-19 чи підозрою на недугу. Всього у медзакладі перебувають 146 пацієнтів, які потребують кисневої терапії.

  “О 7:10 закінчився рідкий кисень, о 7:40 почав падати тиск у системі та від’єдналися апарати. Ми працюємо на кисневих балонах, позвозили, скільки можна було, позичали. 20 хв тому приїхала машина з киснем і привезла 2 тонни. Треба годину, що вивантажити”, — розповідає Володимир Вовчук.

  За його словами, такої ситуації у медичному закладі ще не було.

  “Всі апарати почали пищати, тиску було недостатньо, щоб тримати їх в робочому стані. Пацієнтам важко, вони задихаються. Ми дивимося на годинник і рахуємо хвилини. На одну добу в нас розхід — понад 2 тонни, а коли наступний раз привезуть кисень — невідомо, — каже Вовчук. — Якби не приїхала машина, то на вечір півтора десятка людей точно б померли. Ті, що на апаратах, — однозначно”.

 • До теми: Найближчі тижні точно не буде легше, – Руслан Савчук про ситуацію з COVID-19 на Прикарпатті

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!