На Верховинщині розпочали сезон літувань на більш як 20 полонинах

 • Літування розпочалося на більш як 20 верховинських високогірних пасовищах.

  Попри невтішні прогнози і песимістичні твердження, що полонинський сезон, мовляв, через запровадження воєнного стану може не розпочатися, або функціонуватиме лише на деяких полонинах, не виправдався. Із запізненням, як для традиційного початку виходу на літування, у гори десь після середини травня почали зганяти худобу, пише «Галицький кореспондент» з посиланням на Романа Клима.

  Трохи «відсунув» дату початку сезону і сніг, який цьогоріч ще протримається у високогір’ї довго, і травневі холодні ночі, щоправда на полонинах теплі червневі дні остаточно розтопили залишки студеної зими. Підросла і паша.

  Перший заступник голови Білоберізької тергромади Василь Пилипюк каже, що цього року на території їхньої адміністративної одиниці діють декілька полонин: Велика Дуконя, Глистовата, Гоїччина, Озерний, Гостівці та Луковиця – найбільша за площею полонина не території району, частина якої розташована на території Зеленської сільської ради. Голова тутешньої громади Володимир Феркаляк наголошує, що до господарів, які взяли в оренду полонини, але не літують і не доглядають, застосовуватимуть «санкції». Іншими словами, збільшуватимуть ставки орендної плати удвічі, а то й утричі.

  «У нашій громаді розпочали полонинське літування на Ґаджіні, Псарівці, Лудовій, Прелучному, Смотричі, Щівнику, Керничному і Менчолику, – стверджує Володимир Михайлович. – Шкода, що інші полонини, особливо відома всім Веснарка з її туристичним потенціалом, цьогорічний сезон проігнорувала».

  Власник полонини Менчолик Василь Філіпчук розповідає, що вийшли літувати 24 травня.

  «Чи йти, чи ні? – таких розбіжностей у голові навіть не виникало. Менчолик – полонина наша, дідівська, тож ґаздувати тут треба, продовжуючи промисел предків. Випасаємо 30 особин дійного стада, 40 – «єлового»: теличок і бичків, є також 9 коней», – констатує подружжя Василя і Оксани Філіпчуків із Синиць.

  Також вийшли в полонини господарі, які знаходяться на території Верховинської селищної ради. Ґаздуватимуть у цьому році на Буков’єні, Ділу, Германівці, Скуповій, Кринті, Бибратківці, Костричі, Угорському та інших.

  Читайте також: WI-FI, сири та 42 га: як депутат полонини живе у Карпатах (ФОТО)

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!