На вимогу Росії: у Польщі затримали ветерана війни на Донбасі

 • У Польщі затримали добровольця, ветерана війни на Донбасі, працівника Секретаріату уповноваженого Ради з прав людини Ігоря Мазура (позивний “Тополя”).

  Він мав відвідати офіційний захід на запрошення польської сторони, проте прикордонники затримали Мазура на запит Росії через Інтерпол, інформує 24 канал. 

  “Ми робимо все можливе, аби допомогти нашому побратиму. Але в цій ситуації рішучу позицію повинна зайняти наша держава, за свободу, незалежність, територіальну цілісність якої друг Тополя змагався не один десяток років”, – мовиться у повідомленні на фейсбук-сторінці “Руху опору капітуляції”.

  Там закликали МЗС втрутитися в ситуацію і сприяти негайному звільненню Мазура.

  “А польську сторону закликаємо припинити виконувати російські інструкції – Москва це не оцінить. Адже може статися, що російська сторона чинитиме з польськими громадянами так само, як польська вчинила з Ігорем Мазуром”, – йдеться у дописі

  Зауважимо, що Мазур є помічником народної депутатки від партії “Голос” Соломії Бобровської. Вона уточнила, що польські прикордонники затримали бійця на вимогу Росії через Інтерпол.

  До Мазура не допускають українського консула та не надають адвоката, повідомив екснардеп Ігор Мосійчук. Він додав, що 11 листопада попередньо в місті Холм вирішуватиметься питання про взяття бійця під варту задля екстрадиції (видачі) в Росію. 

  Омбудсменка Людмила Денісова підтвердила, що до Мазура не допускають українського консула та не надають адвоката. А також – те, що 11 листопада в місті Холм вирішуватиметься питання про взяття Мазура під варту з метою екстрадиції в Росію.

  Зауважимо, що у 1990-х роках Мазур воював на боці Грузії проти російських окупантів в Абхазії. Там був командиром українського батальйону “Арго”). Ймовірно, цей факт і став причиною запиту Росії на затримання і видачу Мазура.

   

  Нагадаємо, прикарпатські ветерани розповіли про побратимів, які скоїли кримінал.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!