“Нафтогаз” може знизити ціну на газ, не порушуючи закон, – Міненерго

 • Міністерство енергетики та вугільної промисловості заявляє, що НАК “Нафтогаз України” може знизити ціни на газ для населення без скасування постанови Кабінету міністрів про спецзобов’язання.

  Про це повідомляє прес-служба Міненерговугілля.

  “НАК “Нафтогаз України”, згідно з постановою КМУ №293, зобов’язана з травня знизити ціни на газ для населення”, – йдеться в повідомленні.

  На думку юристів Міненерговугілля, для того, щоб продавати газ населенню дешевше, режим ПСО скасовувати не обов’язково.

  “Стаття 11 Закону України “Про ринок природного газу” не обмежує повноважень уряду за кількістю актів, які повинні бути прийняті щодо покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку”, – повідомляє Міненерговугілля.

  Міністерство звертає увагу “Нафтогазу” на те, що згідно зі статтею 17 Конституції, всі постанови і розпорядження, які видає Кабінет Міністрів, є обов’язковими до виконання.

  Міненерговугілля нагадує, що Кабмін 3 квітня ухвалив постанову № 293, яка дозволяє “Нафтогазу” знизити ціни на газ для населення.

 • “Згідно з урядовим рішенням, якщо кон’юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості, “Нафтогаз” зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, яка визначається як середньоарифметична ціна газу, за якою державна компанія пропонує газ промисловим споживачам за передоплатою”, – йдеться в повідомленні.

  “Якщо ціна для промисловості зростає, “Нафтогаз” повинен продавати газ для населення за ціною, визначеною постановою КМУ №867″, – заявили в міністерстві.

  Читайте також: Івано-Франківськгаз вимагає від місцевих коміків спростування відео

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!