“Нафтогаз” відмовляється плати “Газпрому” за газ, який постачається на окуповані території

 • НАК «Нафтогаз України» не купує газ у ПАТ «Газпром» з листопада 2015 року, а до цього компанія імпортувала газ виключно через пункти входу в ГТС на підконтрольній Україні території, повідомляє прес-служба НАК “Нафтогаз”.

  нафтогаз

  Всі куплені Нафтогазом обсяги газу враховані сторонами і оплачені Нафтогазом. Компанія очікує, що рішення за всіма взаємними вимогами за існуючими між Нафтогазом і Газпромом контрактами винесе арбітраж.

  Газпром запропонував Нафтогазу заплатити 0,67 млрд дол. США за газ, нібито поставлений російською компанією на непідконтрольні території Донецької та Луганської областей в період з лютого 2015 року по квітень 2016 року.

  Нафтогаз не приймає газ за контрактом з Газпрому на газовимірювальних станціях (ГВС) Прохорівка і Платово. Дані про постачання газу через зазначені ГВС не можуть використовуватися при підготовці актів здачі-приймання природного газу і, відповідно, обсяги цього газу не підлягають оплаті Нафтогазом.

 • У січні 2016 року Єврокомісія і Україна запропонували російській стороні провести переговори про врегулювання порушень Газпромом українського законодавства і законодавства ЄС. До цього часу російська сторона ухилялася від проведення переговорів. Нафтогаз залишається відкритим для обговорення всіх спірних питань.

  Нагадаємо, що голова правління ПАТ “Укргазвидобування” отримує щомісяця 1 млн грн зарплати

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!