Нагрудні камери були вимкнені: як поліція спростовує слова франківських фанатів, які порівняли їх із «Беркутом»

 • Заступник начальника головного управління поліції Олег Йосипів прокоментував сутичку, яка сталася учора в Івано-Франківську на стадіоні «Рух» між футбольними вболівальниками на поліцією. Неперевірену інформацію просить не публікувати. А ще додає, що усі нагрудні камери у поліцейських учора чомусь були вимкнені…

  Як розповів Олег Йосипів, вчора після закінчення футбольного матчу, коли фанати команди гостей заходили в автобус, під ноги правоохоронцям та перехожим з автобуса викинули кілька піротехнічних засобів. Все це супроводжувалося нецензурною лайкою, і є на відео, яке поліцейські скоро оприлюднять у соцмережах.

  «Нами було зроблене усне попередження з вимогою припинити правопорушення, оскільки ми перебували у громадському місці, де є заборонене будь-яке порушення громадського правопорядку. – каже Йосипів. – Багато молодих людей із сім’ями, гостей зверталися до правоохоронців із усним проханням припинити такі дії».

  Як акцентує правоохоронець, частина вболівальників зайшла в автобус, а інша відмовилася це робити. Щоб не допустити протиправні дії, правоохоронці змушені були відтіснити вболівальників в автобус. Після цього, у супроводі патрульної поліції, вболівальники відбули додому.

  «Стаття 45 Закону України «Про національну поліцію» чітко говорить нам, що ми маємо право застосовувати спецзасоби у випадку порушення громадського спокою, або у випадку посягання на життя та здоров’я правоохоронців», – зазначив Олег Йосипів.

  Він додав, що одного із правоохоронців, вболівальник шарпнув за одяг. Саме це стало підставою для того, щоб правоохоронці застосували спецзасоби. На жаль, цього немає на відео, адже у декого із поліцейським нема камер, а в декого вони є, але не були ввімкнені. Йосипів запевняє: камера може бути включена у правоохоронця, але це не означає, що це є обов’язковим…

  Наостанок правоохоронець закликає журналістів правдиво та об’єктивно висвітлювати інформацію. І гарантує, що вони робитимуть те саме.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!