Найближче до дому: як працює мережа «АТБ»

 • Поширеність магазинів відомої компанії на Франківщині зростає чи не з кожним кварталом

  Кінець лютого для торговельної сфери нашого регіону знаменується черговим відкриттям маркету найбільшої вітчизняної продовольчої мережі. Ще один «АТБ» починає працювати із 24 лютого в Коломиї. Для цього міста це буде вже другий магазин мережі, а для всієї області – дев’ятнадцятий. Тобто, можна стверджувати, що Франківщина для компанії є одним із пріоритетів розвитку. Тож із такими темпами незабаром чи не біля кожного будинку з’явиться свій «АТБ». Хоча і сьогодні завдяки поширеності, йому цілком можна надати звання справжнього «домашнього» магазину для багатьох мешканців нашого краю.

  Відповідно, на це є запит. Причому не лише на Франківщині, а й по всій країні, де нині працюють майже тисяча маркетів мережі. У чому ж секрет її популярності? По-перше, успіх компанії зумовлений вдало обраним форматом, який був упроваджений засновниками мережі багато років тому. «Вже у 2000-х роках мережа «АТБ» першою в Україні запровадила нову систему самообслуговування у форматі «дискаунтер». Цей формат був незвичним для співвітчизників, хоча за кордоном він досить популярний. Ідеться про магазини із широким асортиментом товарів за оптовими цінами», – пояснює Наталія Шаповалова, заступник генерального директора ТОВ «АТБ-маркет».

  По-друге, компанія ґрунтовно адаптувала формат «дискаунтер» відповідно до потреб українського споживача. Ті співвітчизники, хто бував за кордоном, безпомилково назвуть головну відмінність «АТБ» від, приміром, Lidl або Aldi. Якщо в Європі дискаунтери зазвичай винесені на міську околицю і до них необхідно добиратися автівкою, то українцям усі переваги зазначеного формату доступні чи не в сусідньому дворі. Це дійсно «домашній» магазин не тільки за своєю атмосферою і впевненістю в безпеці продукції, але й із точки зору розташування. Ще однією відмінністю від західних аналогів можна сміливо вважати асортимент. Традиційний європейський дискаунтер значно обмежує свого покупця у виборі продукції. «АТБ» розвивається в зовсім протилежному напрямі. Щоб це зрозуміти, достатньо згадати про асортимент українських маркетів, що пропонує більше 3500 товарних позицій. Причому понад 800 найменувань із них – це так звані власні торгові марки, тобто їх  продають тільки в «АТБ» (наприклад, «De Luxe Foods & Goods Selected», «Своя лінія», «Розумний вибір», «Спецзамовлення АТБ»). «Це ті товари, які представлені лише в нашій мережі, оскільки їх виробляють на замовлення «АТБ». До них ми пред’являємо найжорсткіші вимоги, адже вони є «обличчям» нашої компанії. За рахунок мінімізації витрат на логістику і рекламу вартість такої продукція нижча середньоринкової. Однак, незважаючи на низьку ціну, якість продукції власних торгових марок не поступається якості товарів відомих брендів», – наголошує Наталія Шаповалова.

  По-третє, згадаємо про безпеку. В «АТБ» дуже уважно контролюють усі показники якості товарів. «Щомісяця в лабораторіях тестують понад 1000 зразків продукції різних товарних груп, які ми беремо прямо з полиць наших магазинів», – додає Наталія Шаповалова. Продукти перевіряють за фізико-хімічними, мікробіологічними показниками та показниками безпеки. Тестування здійснюється як у плановому, так і позаплановому режимах.

 • По-четверте, важливу роль у побудові успішної мережі відіграли й основи управління бізнесом, який є повністю стандартизованим для абсолютно всіх торгових точок, незалежно від регіону розташування. Сукупність усіх перерахованих факторів спонукає людей приходити до «АТБ». Тут по-домашньому, тут зручно та комфортно, доступно і якісно.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!