Найчастіше новини про війну українці дізнаються з телеграм-каналів, – дослідження КМІС

  • Згідно з даними загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова з 21 по 27 березня 2024 року про події російсько-української війни 53% українців дізнаються із телеграм-каналів – це найпопулярніше джерело інформації. Друге та третє місця ділять міжособистісні контакти (родичі, друзі, знайомі – 42%) та YouTube (40%).

    Телемарафон «Єдині новини» використовують для отримання такої інформації 37% опитаних, йдеться в результатах оприлюднених соціологами 18 квітня.

    За даними опитування, найпопулярнішим телеграм, як джерело інформації, є для наймолодших респондентів – з нього дізнаються новини 73% українців віком до 30 років. Також наймолодші респонденти дуже рідко користуються джерелом «Єдині новини», але зі збільшенням віку його популярність зростає, в найстарішій віковій групі воно стає домінуючим (ним користуються 64% опитаних старших 60 років).

    Телеграм-канали посідають першість за популярністю в усіх регіонах України. Телемарафон менш популярний на Півдні та Сході, але й на Заході та в Центрі на нього орієнтуються менше половини мешканців.

    Відповідно до опитування, орієнтація на ті чи ті канали отримання інформації про війну залежить від рівня освіти респондентів. Зокрема, серед осіб із середньою чи неповною середньою освітою переважає орієнтація на телемарафон «Єдині новини» (49%) та спілкування з іншими людьми (48%). Натомість серед респондентів з високим рівнем освіти домінують телеграм-канали (61%) та YouTube (45%). Що стосується телемарафону, то його використання зменшується з підвищенням рівня освіти – лише 29% опитаних з вищою освітою.

    Також соціологи роблять висновок, що рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким. Офіційним джерелам довіряють 39% опитаних (повну довіру висловили лише 6%). Втім, частка тих, хто офіційним джерелам довіряє, перевищує частку тих, хто не довіряє – останніх 29%.

    Опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

  • Раніше Київський міжнародний інститут соціології повідомляв, що довіра до телемарафону «Єдині новини» продовжує знижуватися: у грудні 2023 року 43% опитаних українців довіряли телемарафону, а не довіряли – 38%. Станом же на початок лютого 2024 року, частка тих, хто довіряє, знизилася до 36%. Натомість до 47% зросла частка тих, хто йому не довіряє.

    До теми: Генштаб звільнив речницю Сил оборони півдня Наталю Гуменюк

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!