Найкращий кіносценарій: франківська письменниця перемогла у конкурсі “Коронація слова”

 • 20 вересня відбулася онлайн-церемонія нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова” у номінації “Кіносценарії” за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

  Цього року через карантинні умови “Коронація слова” не змогла провести традиційну церемонію нагородження, яка до того ж мала бути святково-ювілейною – конкурсу виповнюється 20 років. Урочистості відбулися онлайн.

  Серед переможців одного із найпрестижніших міжнародних конкурсів романів, кіносценаріїв, п’єс та поезії “Коронація слова” – відома українська письменниця і поетеса, кандидатка філологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри іноземних мов і перекладу факультету історії, політології і міжнародних відносин ПНУ імені Василя Стефаника Марія Ткачівська. Про це інформує пресслужба університету. 

  Марія Романівна в номінації  “Кіносценарії” отримала спеціальну відзнаку від Національного університету ім. Т.Г. Шевченка за найкращий історико-патріотичний кіносценарій  — “Чорна княгиня”. Цей літературно-драматичний твір – це неймовірна та майже містична історія життя та кохання княгині Гальшки Острозької – найбагатшої та найвродливішої жінки Польсько-Литовської держави XVI століття. 

  Довідка:

 • Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова» за 20 років існування відкрив понад 1000 нових імен у літературі. Головна мета конкурсу – підтримка новітньої української культури, пошук нових імен, видання найкращих романів, стимулювання й підтримка сучасного літературного процесу кіно й театру. І, як наслідок, наповнення українського ринку конкурентоспроможною літературою, а кіно й театру – якісними фільмами та п’єсами.

  Нагадаємо, українка стане першою жінкою-диригенткою, яка відкриє 145-й Ваґнерівський фестиваль.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!