Намул, сморід та комарі: як Галич оговтується від повені

Прикарпаття оговтується від повені. Вода поступово спадає – з людських будинків вже вийшла. Залишається хіба на дорогах та полях. 

Загалом у воді опинилося понад 13 тисяч житлових будинків, пише “ТСН”.

Так, у місті Галич, який кілька днів тому затопила річка Дністер, вода вже майже спала і евакуйовані жителі почали повертатися додому.

Але вулиці, городи, подвір’я та навіть житлові будинки повні намулу. Люди намагаються вичистити його, поки не засох. Через вологість і бруд довкола сморід і хмари комарів. Люди провітрюють будинки. Рятують майно, яке намокло. Вода подекуди зайшла аж по вікна. Витягають на двір те, що можна врятувати, і просушують. Вода в багатьох криницях не придатна для використання. Роботи тут не на один день.

А от врятувати городину без шансів. І для місцевих це катастрофа. Адже багато хто харчувався зі свого городу.

Люди сподіваються на компенсацію. Адже треба робити ремонти, рятувати від грибка, декому купувати найнеобхідніше. Наприклад, ліжка та стільці. Галичем вже почали ходити комісії і складати акти на збитки.

Урядовці не приховують, що міський бюджет компенсації людям не потягне. Але чи виділить держава адресну допомогу, як це було після повені 2008 року, ще не знають.

“Зараз ми виконуємо процедуру, грубо кажучи, 2008 року. Але не розуміючи, чи під це буде фінансування. Тобто отих 500 млн. Насправді там копійки виділені. Незрозуміло до кінця, на що вони виділені: чи на будівництво доріг, дамб чи на підтримку людей”, – повідомив перший заступник міського голови Галича Володимир Чуйко. 

У п’ятницю, 26 червня, голова Івано-Франківської ОДА озвучив фінансовий прогноз. Ця повінь завдала області збитків на суму приблизно 2,5 млрд грн. Йдеться про зруйновану інфраструктуру та збитки потерпілих людей.

Але як розподілять кошти, які вже виділив уряд, поки невідомо. 

До теми: На Верховинщині попрощалися із загиблою під час повені фельдшеркою

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!