Наприкінці року інфляція сягне 30%, – Нацбанк

 • Національний банк прогнозує, що наприкінці 2022 року інфляція становитиме 30%, але вона сповільниться у наступні роки.

  Про це на брифінгу сказав голова Національного банку України Андрій Пишний, повідомляє кореспондент “Укрінформу“.

  “Інфляція наприкінці цього року прискориться до близько 30%, але в наступні роки вона знижуватиметься за умови очікуваного зниження безпекових ризиків і злагодженої монетарної та фіскальної політики”, – сказав він.

  Очільник НБУ зазначив, що цьогорічне прискорення інфляції можна вважати доволі помірним, з огляду на повномасштабну війну та багаторічні інфляційні рекорди у багатьох країнах світу.

  За його словами, Нацбанк очікує, що з наступного року зростання споживчих цін в Україні почне сповільнюватися завдяки поступовому налагодженню логістики та виробництва, згасанню світової інфляції, помірно жорстким монетарним умовам, виваженій монетарній політиці уряду і відмові від монетизації бюджету.

  За прогнозами НБУ, наступного року інфляція скоротиться до нижче 20%, а ще через рік – до 10%.

 • “Швидшому сповільненню інфляції в наступні роки заважатиме передусім висока вартість енергоносіїв, що спонукатиме до поетапного приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до ринкових рівнів”, – сказав він.

  До теми: МВФ надасть Україні додаткові 1,3 мільярда доларів, – Денис Шмигаль

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!