Нардепа від Коломиї підозрюють у контрабанді через крамниці duty free

 • Народного депутата від Коломиї Андрія Іванчука та його друга, підприємця Артура Гранца запідозрили в контрабандній схемі.

  Під час перевірки магазину безмитної торгівлі (duty free) з’ясувалося, що на пасажирів під час перетину кордону оформляли до 30 літрів міцних напоїв. Це кілька ящиків, наприклад, віскі на кожного. З такого алкоголю не потрібно платити податки за умови, якщо його вивозять за кордон. Однак замість цього тонни спиртного поширюють всередині країни, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Depo.ua.

  Один із рекордних обсягів продажу такого алкоголю – в пунктах торгівлі скандального бізнесмена Артура Гранца. Через свої фірми він пов’язаний із народним депутатом Андрієм Іванчуком (група “Довіра”), членом комітету з питань фінансової, податкової та митної політики. Саме цей комітет, зокрема, займається розслідуванням контрабанди в Україні.

  Під час розслідування з’ясувалося, що магазин безмитної торгівлі в пункті “Порубне” у квітні 2020-го, коли в країні був локдаун, на кожного, хто перетинав пункт, оформляли по 30 літрів міцного алкоголю.

  Це автомобільний пункт, де duty free не такий популярний, як в аеропортах. Кожен водій намагається якомога швидше пройти митницю, а черг у магазинах тут немає. Попри це, “Д’юті фрі трейдінг” нібито продавала ящиками алкогольні напої, не сплачуючи при цьому акциз. Нібито весь цей алкоголь українці забирають із собою за кордон.

  Водночас по всій країні відкривають магазини з назвою Duty free, де цей самий алкоголь продають незаконно, без сплати акцизів, без фіскальних чеків. 

  Подібна схема діє і з сигаретами. Так, тільки за листопад-грудень 2020 року магазини Duty Free в аеропорту “Жуляни” продали пасажирам 530 584 блоки сигарет. По 23 блоки на кожну людину. Насправді пасажири навіть не знають про те, що вони “купили ящики сигарет”.

 • Площі під Duty Freе в аеропорту “Бориспіль” фактично монопольно займають компанії Гранца-Іванчука. 

  Іванчуку, щоб приховати своє багатство, довелося фіктивно розірвати шлюб із дружиною. Потім політик вивіз її і дочку Віталіну в Монако, де купив і оформив на них дорогу нерухомість. За деякими даними, на той момент нардеп уже скупив майно в Європі на суму близько 500 млн євро.

  Нагадаємо, 175 мільйонів на ремонт доріг у Космачі: Іванчук прокоментував свою обіцянку (ВІДЕО)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!