Чи виплачуватимуть українцям лікарняні, – нардеп обіцяє, що “баг” виправлять

 • Прикарпатський нардеп Ігор Фріс розповів, чи виплачуватимуть українцям лікарняний, адже в інтернеті поширювали інформацію про те, що з 30 червня виплати припиняться.

  Мовляв, згідно з правкою до статті № 22 ЗУ “Про загальнообов’язкове державне соцстрахування” лікарняний надаватиметься тільки на період “реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві”.

  Народний депутат спростував інформацію і розповів, що лікарняні й далі виплачуватимуть.

  “Виплати лікарняних при тимчасовій втраті непрацездатності прописані й в Законі «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», в Кодексі Законів про працю України, в Основах законодавства про охорону здоров’я”, – йдеться в дописі.

  Нардеп зазначає, що зараз конкретизували та розширили перелік випадків, коли можна виплачувати лікарняний – ще й реабілітацією.

  “У всіх трьох законах, залишаються норми про допомогу по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання чи травми, зберігається порядок виплати та гарантують право на допомогу у зв’язку з хворобою”, – написав Ігор Фріс.

 • Усю цю ситуацію з начебто скасуванням оплати лікарняних депутат пояснив просто: все це внаслідок відсутності коми між словами «тимчасової непрацездатності» та «на період реабілітації». Про всяк випадок законопроєкт 5187 ліквідує «відсутність коми». І ще – закон набуває чинності 30.06.21. До цього часу виправимо і цей «баг», – зазначив народний обранець.

  До слова,у місті також є проблема з видачею лікарняних листків, оскільки в Україні є одне підприємство, яке їх друкує. А з 1 січня 2021 року уже мали вводити електронний лікарняний лист. Тому це підприємство припинило друкувати.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!