“Наша дорога пріоритетна”: жителі Рожнятівщини приїхали до Франківська на протест


Сьогодні, 21 січня, під стіни Івано-Франківської ОДА приїхали майже 40 прикарпатців на акцію протесту.

Вони – мешканці сіл Липовиця та Суходіл, що на Рожнятівщині. Приїхали вони зі скаргою на поганий стан дороги Рожнятів-Липовиця.

Організатори акції кажуть, що ще 10 січня у Рожнятові провели зустріч щодо стану доріг. Розмовляли із депутатами, а також з головами сіл Спас, Верхній та Нижній Струтин. Зрештою люди домоглися того аби написати заяву президенту, прем’єр-міністру, депутатам Верховної Ради та голові Івано-Франківської ОДА.

«Машиною я майже не користуюся, бо дороги немає. У районі кажуть що коштів нема. Кажуть, щоб йшли вище. Маємо лише одну вимогу – ремонт дороги на село Липовиця», – говорить мешканець села Роман Якимів.

Прикарпатці наполягають на тому, щоб зробили хоча б ямковий ремонт дороги. З мешканцями Рожнятівщини зустрілися заступниця голови Івано-Франківської обласної ради Марія Савка та заступник голови ОДА Василь Івасик.

Посадовці кажуть, що цього року в облдержадміністрації є чітка картина щодо дорожнього фонду. На ремонт доріг Прикарпаття закладено 523 мільйона гривень.

“Згодом ми будемо визначати, чи ваша дорога є пріоритетною. Будемо намагатися, таки включити її у цей перелік. У нас 80% доріг місцевого значення потребують капітального ремонту”, – сказав Василь Івасик.

Однак мешканців така відповідь адміністрації не влаштовує. Кажуть, що будуть перекривати дорогу. Також переконують, що дорога є пріоритетною, адже по тій дорозі проходять важливість торгові перевезення.

«На дорогу Калуш – Осмолода щороку виділяють кошти, а наша дорога не є пріоритетною. Як так?» – обурюється Роман Якимів.

590 мільйонів гривень – вартість капітального ремонту дороги Рожнятів – Липовиця. Заступник готови ОДА каже, що стільки коштів на цю дороги виділити не можуть, оскільки навіть у дорожньому фонді таких грошей немає.

Марія Савка повідомила, що розподіл коштів на дороги області відбудеться до середини лютого. І тоді вирішать, чи на дорогу Рожнятів-Липовиця виділять гроші.

Нагадаємо, що через ожеледицю на Рожнятівщині люди не могли доїхати до центру села.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!