Наші за океаном: як хлопець із Коломиї став військовим у США

 • Назарій Мельничук – військовий США, лейтенант другого класу 10-того ескадрону міжконтинентальних ракет ВПС Сполучених Штатів Америки, повідомляє “Voice of America”.

  Історію Мельничука і його шлях в збройних силах США розповіло видання Військово-повітряних сил США в рамках ініціативи “Обличчя оборони”.

  Мельничук переїхав з української Коломиї до нью-йоркського району Бруклін у США в 13 років і так згадує свої дитячі роки:

  “В Коломиї всі один одного знали. Ми жили біля гір і тому я багато збирав ягоди і ходив у походи, що дуже популярно в Україні. Мій батько був анестезіологом, а мати – педіатром. Вони не заробляли багато і нам ледь вистачало на життя. Частково причина еміграції була в тому, що це було майбутнє моє і мого брата. Я б не займався тим, що роблю тепер, якби мої батьки не зробили так, щоб ми сюди переїхали”, – поділився Назарій.

  Знання української, російської та англійської дозволило Мельничуку взяти участь у програмі розвитку мов та культур ВПС США.

  “Я вільно розмовляю українською та російською і мене прийняли до програми саме завдяки українській мові”, – зазначив уродженець Коломиї.

  Мельничук мав нагоду служити в Україні в якості перекладача для радників програми партнерства з українськими військовими та Національним університетом оборони України.

 • “Українські військові подали запит на підтримку командування силами США в Європі (EUCOM), бо було створено програму EUCOM зі співпраці з країнами, які не є членами НАТО, але є партнерами НАТО, такими як Україна. Через цю програму, радники, на запит українських військових, надавали підтримку Україні в досягненні стандартів НАТО”, – розповів він.

  До теми: “Присадили їх на сало”: родина з Франківська здійснила свою американську мрію (ВІДЕО).

  Назарій Мельничук, фото ВПС США

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!