Наталія Чаплинська: «Бита нація – це нація рабів. Ми з вами є битою нацією»

 • Сьогодні, 27 листопада, в Івано-Франківську відбувся тренінг на тему: «16 днів протидії гендерному насильству в Україні». Близько трьох десятків присутніх мізкували над темою домашнього насильства та прав жінок.  Організатор тренінгу ГО «Д.О.М.48.24».

  Головний консультант з суспільно-політичних питань ВБФ «Право на захист» Олександр Фомічов каже, що такі тренінги відбуваються в рамках міжнародної акції «16 днів протидії ґендерному насильству», яка щорічно проходить у період з 25 листопада до 10 грудня. Вона має на меті підвищити поінформованість суспільства щодо прав жінок, гендерної рівності та масово мобілізувати людей до змін.

  Розпочала тренінг психолог, громадський діяч та керівник ГО «Центр допомоги “Людина” Наталія Чаплинська.

  Вона розповіла про те, що ще з  1998 року в Україні постали перші дві серйозні проблеми: протидія торгівлі людьми та протидія домашньому насиллю.

  «На сьогоднішній день йде доопрацювання закону про протидію домашньому насиллю. Мета закону – захистити жертву насильства. Колись це стосувалося тільки сімейних пар, але зараз це питання може бути розширене і стосуватися чоловіків, жінок, дітей, людей похилого віку, інвалідів тощо. Це дає право захисту нас, жінок, і чоловіків в тому числі, щодо цих видів насильства. Кривдник часто перетворює жінку в жертву. І от коли жінка стає жертвою, то вона, як правило, не може зрозуміти, що з нею робиться», – наголосила Чаплинська.

  Також психолог зазначила, що в Україні виокремлюють чотири види насильства: фізичне, економічне, сексуальне та психологічне. Останнє, до речі. Є найбільш поширеним.

  «Коли ми в свій час проводили опитування, то з’ясувалося, що  68% жінок потерпають від домашнього насильства. Це більше одного разу. 97% опитаних один раз терпіли домашнє насильство. А коли проводили опитування серед студентів, які в майбутньому мають бути педагогами і запитали, чи можна бити дітей, то більше 90% відповіли, що так. Бита нація – це нація рабів. Ми з вами є битою націю. На щастя, ця тенденція йде на зменшення», – акцентувала Наталія Чаплинська.

 • cEM-2cNkylc jFw4UWKp0rw Rr2fQb7U848

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!