НАТО веде переговори про приведення ядерної зброї у стан бойової готовності на фоні загроз з боку РФ та Китаю

 • Столтенберг підкреслив, що блок веде консультації щодо розгортання більшої кількості ядерної зброї.

  НАТО розпочало переговори про переведення ядерної зброї в режим очікування на тлі зростаючої загрози з боку РФ та Китаю. Про це повідомляє The Telegraph, передає УНН.

  Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про необхідність показати світові ядерний арсенал альянсу, щоб надіслати чітке повідомлення потенційним ворогам. Він зазначив, що обговорюються питання вилучення ракет зі сховищ і переведення їх у режим очікування, наголошуючи на важливості прозорості для стримування.

  “Я не буду вдаватися в оперативні подробиці про те, скільки ядерних боєголовок має бути в робочому стані, а які повинні зберігатися, але нам потрібно проконсультуватися з цих питань. Це саме те, що ми робимо”, – сказав Єнс Столтенберг.

  Він зазначив, що десять років тому ядерні навчання проводилися в повній таємниці, але тепер НАТО відкрито хвалить союзників за внесок у стримування, включаючи Нідерланди за інвестиції в винищувачі подвійного призначення, які можуть нести ядерну зброю США.

 • “Прозорість допомагає передати пряме повідомлення про те, що ми, звичайно, є ядерним альянсом… Метою НАТО є світ без ядерної зброї, але поки вона існує, ми залишатимемося ядерним альянсом, тому що світ, де Росія, Китай і Північна Корея мають ядерну зброю, а НАТО не має, є небезпечніший світ”, – зазначив Єнс Столтенберг.

  Читайте також: США не будуть забирати Patriot у Польщі, щоб передати Україні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!