НАТО – за, РЄ – проти: в Європі відреагували на резонансний указ Порошенка

 • У НАТО офіційно відреагували на рішення Києва щодо санкцій проти низки російських сайтів в Україні.

  Відповідний коментар “Європейській правді” надав представник Північноатлантичного альянсу.

  “Український уряд дав чітко зрозуміти, що цей указ є питанням безпеки, а не свободи слова”, – повідомили у НАТО.

  Представник Альянсу нагадав, що НАТО співпрацює з Україною у процесі її реформування, в тому числі у сфері демократії, верховенства права і прав людини.

  “Свобода слова охоплюється цим діалогом. Ми віримо у відданість України своїм міжнародним зобов’язанням, і тому, що в країні діє система стримувань і противаг”, – заявили в НАТО.

  Як відомо, 16 травня президент України підписав указ, який ґрунтується на рішенні РНБО та накладає санкції на низку російських IT-компаній, в тому числі розробників програмного забезпечення. Також цей указ зобов’язує всіх провайдерів заблокувати доступ до низки російських інтернет-сервісів, включаючи Яндекс, Вконтакте, Одноклассники.

  У свою чергу, Генсек Ради Європи Турбйорн Яглад висловив занепокоєння з приводу рішення Києва щодо санкцій проти низки російських сайтів в Україні. Про це йдеться у заяві генсека.

  “Блокування соціальних мереж, пошукових систем, поштових служб і новинних веб-сайтів суперечить нашому спільному розумінню свободи вираження думок і свободи засобів масової інформації. Крім того, такі широкі заборони не відповідають принципу пропорційності”, – заявив Ягланд.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!