Нацбанк попросив поліцію захистити російські банки від дій “Національного корпусу”

 • Національний банк закликав правоохоронні органи забезпечити безперебійну роботу відділень банків відповідно до законодавства і не допустити фізичної дестабілізації функціонування банківської системи.

  Про це йдеться у повідомленні регулятора.

  “Ми звертаємо увагу правоохоронних органів на численні протиправні дії в країні військово-політичного угрупування “Національний корпус”, яке систематично дестабілізує роботу банків із державним російським капіталом та блокує нормальний доступ українців до своїх коштів”, – повідомляє прес-служба.

  Читайте також: В Івано-Франківську “Національний корпус” пікетує російські банки

  “З наступного тижня, 10 квітня, очікуються подальші акції Національного корпусу, зокрема фізичне блокування діяльності банківських установ із російським капіталом, а зараз тривають заклики до громадян забирати із них вклади”, – йдеться у повідомленні.

  Як наголошується, “такі заклики та поведінка є безвідповідальними, небезпечними та можуть заподіяти шкоди всій банківській системі”.

  “Радикально та агресивно налаштовані учасники подібних акцій не є експертами у банківській справі, тож не можуть давати професійних оцінок і визначати подальшу долю тих чи інших банківських установ”, – повідомляє регулятор.

  “Подібні дестабілізуючі дії щодо функціонування банківської системи суперечать тим зобов’язанням, які взяла на себе наша країна, підписавши Лист про наміри від 29 березня 2017 року з МВФ”, – заявила голова НБУ Валерія Гонтарева з приводу погроз щодо блокування банків.

  “Подібні дії можуть призвести не тільки до погіршення інвестиційного клімату, але й до втрати громадянами своїх вкладів і припинення стабільної роботи всієї банківської системи”, – заявила Гонтарева.

  Раніше “Національний корпус” заявив, що планує “фізично зупинити” діяльність російських банків на території України.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!