Навчання українських військових у Чехії продовжили на наступний рік

 • За продовження підготовки українських військових проголосували 129 депутатів зі 150.

  Палата депутатів Чехії (нижня палата парламенту) схвалила пропозицію чеського уряду про продовження навчання українських військових на території країни у наступному році. Як передає “Укрінформ”, про це повідомляє Radio Prague International.

  Схвалення пропозиції уряду дозволить залишатися в Чехії не лише військовим із України, а й військовослужбовцям із країн ЄС та НАТО. Інструктори із держав-членів Альянсу також зможуть тренувати українських військових у Чехії.

  Умовою продовження навчання є те, щоб кількість військовослужбовців іноземних армій на території країни не перевищувала 800, як це було минулого року.

  Зазначається, що за продовження підготовки українських військових у Чехії проголосували 129 депутатів зі 150. Тоді як для схвалення рішення потрібно було не менше 101 голосу.

  Глава депутатського опозиційного руху “Свобода і пряма демократія” Радим Фіала разом із десятьма депутатами-членами його партії безуспішно намагалися відхилити продовження військових навчань.

 • Міністр оборони Яна Чернохова повідомила політикам, що близько 3500 українських військових вже пройшли навчання в Чехії. А ще 500 пройшли тренінги у чеських інструкторів у Польщі.

  Читайте також: Президент Чехії розкритикував Захід за недостатню військову підтримку України

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!