Навіщо демобілізованих І-ІІІ хвиль знову кличуть в армію?

  • В кожного з нас є родичі, друзі чи знайомі, які потрапляли під одну з хвиль часткової мобілізації. Тому, коли учасників перших хвиль мобілізації останнім часом почали масово викликати до військкоматів для проведення 10-денних військових навчань, інформація про це миттєво розлетілась серед мешканців міст і сіл нашої держави та спричинила чималу паніку, інформує Depo.

    Військовий комісар Ужгородського міського об’єднаного військового комісаріату Микола Журавльов прокоментував цю ситуацію так: “Зараз нами проводяться збори загонів територіальної оборони, тобто партизанів. Також зараз проводяться 10-денні планові навчання з резервістами. При цьому ніхто нікого не мобілізує. Цей ажіотаж створюється штучно з усім відомою метою – посіяти паніку”.

    Самі резервісти-АТОвці не дуже полюбляють коментувати цю ситуацію, але за умови збереження анонімності респондентів журналісти дещо дізналися.

    І справді, резервістам, які свого часу потрапили під І-ІІІ-ю хвилі часткової мобілізації зараз масово приходять “листи щастя”, або телефонні дзвінки з вимогою з’явитись на зазначені полігони для проведення військових тренувань. Що характерно, бійців викликають не в ті бригади, в яких вони проходили службу і в яких перебувають у резерві, а в інші. На цілком логічне запитання: “А якщо я знадоблюсь найближчим часом своїй бригаді?”, зазвичай лунає відповідь з воєнкомату: “Ми це питання вирішимо”.

    Нагадаємо, що бійці І-ІІІ-х хвиль мобілізації – це люди, яких свого часу так само викликали на військові збори від 14 до 45 днів, а завершилось це все для них повномасштабними бойовими діями у зоні АТО. Тому більшість з них вже відверто не вірить у те, що ці “тренування” триватимуть лише 10 днів, після чого їх відпустять додому.

    Також не варто забувати, що саме військовослужбовці І-ІІІ-ї хвиль часткової мобілізації пішли на фронт “голими-босими”, застали найзапекліші бойові дії та понесли найбільше втрат серед особового складу української армії. Це не могло не накласти певний відбиток на психологію людей.

    Як стверджують самі бійці цих хвиль, їх умовно можна поділити на дві категорії: ті, хто в жодному разі не хоче повертатись у те пекло, і ті, хто готовий повернутись на передову, але виключно з метою знищення ненависного ворога. Сидіти в бліндажах і мовчати на обстріли своїх позицій вони не будуть, тому у разі появи їх на передовій, різко зросте ймовірність самовільного відкриття вогню у відповідь на обстріли з боку противника.

    Мають це розуміти в штабах, тому є всі підстави вважати, що ці “тренування” й справді є плановими 10-денними військово-польовими зборами. Але якщо ж те, що зараз відбувається, є так званою “тихою мобілізацією” учасників бойових дій, то нас це повинно наштовхувати на певні роздуми стосовно подальшого розвитку подій на Донбасі…

    Варто додати, що дані дії можуть бути відповіддю на російські масштабні навчання “Кавказ-2016”, які відбуваються поблизу нашого кордону. Так чи інакше, ЗСУ мають бути готові і мати бійців на всі випадки життя, бо ми маємо досить непередбачуваного сусіда, в якого навчання можуть перерости і в реальні бойові дії. Такий варіант розвитку подій, попри його нелогічність, теж не варто відкидати. І командування судячи за все так і робить.

    Нагадаємо, Шість хвиль мобілізації: українська армія збільшилася на 250 тисяч осіб (ІНФОГРАФІКА).

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!