НАЗК підозрює заступника голови Івано-Франківської обласної ради у корупційному правопорушенні

 • Національне агентство з питань запобігання корупції під час засідання затвердило обґрунтований висновок щодо виявлення ознак правопорушення, пов’язаного з корупцією, вчиненого заступником голови Івано-Франківської обласної ради Басарабом Сергієм Михайловичем. За результатами проведення повної перевірки поданої ним декларації за 2015 рік встановлено відображення недостовірних відомостей, що стосуються вартості нерухомого майна.

  Так, суб’єкт декларування зазначив вартість об’єктів нерухомості, що належать його дружині на праві власності,  як “невідомо”. Однак інформація щодо вартості таких об’єктів міститься в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, повідомляє прес-служба НАЗК.

  Нагадаємо, відповідно до роз’яснень щодо застосування окремих положень Закону України “Про запобігання корупції стосовно заходів фінансового контролю”, затверджених Рішенням Національного агентства від 11 серпня 2016 року  № 3 (із змінами), суб’єкт декларування має відобразити у декларації вартість нерухомого майна, якщо вона відома йому або може бути отримана з офіційних джерел, зокрема державних реєстрів.

  Відповідальність за таке правопорушення передбачена статтею 366-1 Кримінального кодексу України та настає за декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

  Затверджений під час засідання обґрунтований висновок буде направлено до Національного антикорупційного бюро з урахуванням підслідності, що визначена статтею 216 Кримінального процесуального кодексу України.

  Читайте також: Корупція боїться світла: у Франківську презентували перший антикорупційний журнал

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!