“Не будьте варварами”: прикарпатців просять не нищити отруйні та неїстівні гриби

 • Працівники Галицького національного природного парку просять людей не нищити гриби, якщо ті непотрібні.

  Зокрема, біля садиби парку встановили табличку, яка попереджає про розташування на цьому місці популяції рідкісного виду грибів – білопавутинника бульбистого. Він внесений до Червоної книги України.

  “На жаль, кожного року ми спостерігаємо неприємну картину – знищення плодових тіл цього гриба, при чому, за два метри біля таблички. Як бачимо, екологічна свідомість наших людей попри намагання спеціалістів з екоосвіти все ще на дуже низькому рівні. І як не можна поки що відговорити людей від спалювання сухої трави, так само важко переконати їх про шкідливість і неприпустимість знищення неїстівних та отруйних грибів”, – кажуть у Галицькому НПП.

  Також там зазначають, що кожного року недалеко від місця, де ростуть білопавутинники під березою знаходяться червоні мухомори. Щоправда, їх нещодавно теж хтось знищив, очевидно просто так.

  “Будь ласка, не будьте варварами, не знищуйте гриби, які вам не потрібні. Їх можуть з’їсти дикі тварини. Гриби приносять величезну користь лісовим екосистемам як симбіонти з деревами та як редуценти. І взагалі, ліс не був би таких красивим без грибів. Зокрема, тих же мухоморів”, – наголошують працівники парку. 

 • Нагадаємо, що на Прикарпатті сім’я отруїлась грибами, схожими на печериці. 

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!