«Не працює паркомат – за парковку не платимо», – начальник франківського УТіЗ Андрій Гіглюк

 • В Івано-Франківську парковки мають бути обладнані паркоматами і оплата за паркування повинна здійснюватись через них.

  Однак не всі стоянки обладнані паркоматами, а якщо вони є, то часто не працюють. Тоді гроші за паркування збирають «люди в жилетах». Відтак такі кошти не оподатковуються і не обліковуються.

  Відповідно до чинного законодавства є вимога, що оплата у паркоматі має здійснюватися виключно безготівково і має бути виданий фіскальний чек.

  Начальник управління транспорту і зв’язку (УТіЗ) Андрій Гіглюк розповів “Галицькому кореспонденту”, що в Івано-Франківську господарська діяльність ведеться приблизно на 30 парковках. Всі вони обладнані паркоматами і ті справно працюють.

  «Зараз працюють паркомати і ведеться постійний контроль. Якщо є несправності, то оператори вживають заходи щодо забезпечення їхньої роботи. Якщо паркомати не працюють, то складаємо відповідні акти і даємо приписи на усунення порушення. Звичайно, бувають технічні несправності, коли немає живлення чи світла і паркомат не працює, але це знову ж таки контролюється», – стверджує Гіглюк.

  За його словами, на тих паркувальних майданчиках, де здійснюється господарська діяльність і є оплата за паркування, мають бути паркомати. Якщо раніше на понад 15 майданчиках не було паркоматів, то зараз їх вже встановили.

  Начальник управління транспорту і зв’язку наголошує, якщо майданчик не обладнаний паркоматом чи той не працює, то мешканці та гості міста можуть не здійснювати оплату за паркування.

  «Вимагати гроші може будь-хто. Але на підставі чого? Має бути паркомат. Всі оператори повідомлені і знають, що якщо не працює паркомат, то мешканці мають право не оплачувати. Так передбачено постановою КМУ», – підкреслює Андрій Гіглюк.

  Він зазначає, що є стоянки, які не обладнані ще паркоматами, або ж там не має дорожньої розмітки чи знаків. В таких випадках оплата за паркування не здійснюється.

 • «Наприклад, зараз підключають паркомат поруч з квітковим ринком на Мельника. Там ще не ведеться господарська діяльність і кошти не збираються. Так само на ділянках, які зараз перекриті блок-постами по вул. Шпитальна та Мельничука. Там також не здійснюється господарська діяльність і оплата за паркування не ведеться», – додає начальник УТіЗ.

  Що ж стосується парковки біля центрального ринку по вул. Дністровській, то там також можна безкоштовно паркуватися і не оплачувати кошти паркувальникам.

  «По вул. Дністровська не має паркомату поки що. Там ведуться ще будівельні роботи і розробляється нова схема. Звичайно, за паркування можна не платити. Там питання не вирішене, немає документів щодо ведення паркування», – підсумовує Андрій Гіглюк.

  Нагадаємо, нарешті буде порядок: на одній з вулиць Франківська заборонили паркуватись

  Бельведерська, 1
  Бельведерська, 1

  Грушевського, 12

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!