Не залишилося й сліду: на Івано-Франківщині міліють річки

 • За офіційними даними, за останні чверть століття з географічної мапи України щезли понад 10 тисяч водойм.

  Паде рівень і в річках, що пронизують територію Прикарпаття, повідомляє ОТБ “Галичина”.

  Подекуди маленькі водойми вже стали історією. Наприклад, в селі Старий Угринів Калуського району не так давно протікала повноводна річна Бережничка. Нині від неї не залишилося і сліду. Водойма була втіхою для дітей та годувальницею для селян. Старожили добре пам’ятають, як ще малими ловили там рибу та раків, а вілітку рятувалися від спеки у її водах.

  У селі Новиця Калуського району колись протікала повноводна річка Урив. Та русло давно висохло і поросло травою. А ще кілька років тому води там було настільки багато, що її використовували навіть для промислових потреб. Селяни пригадують, що міліла вода в річці поступово і звинувачують в цьому одні одних. Мовляв, повикопували озера і перекопали річку.

  Не став винятком і Івано-Франківськ. Його досі омивають дві Бистриці – Надвірнянська і Солотвинська. Втім чимало невеличких водойм, що впадали в них, щезли з лиця землі, а на їхньому місці виросли багатоповерхівки.

  «У нас були маленькі річки і притоки, але зараз це все забудовується – каже начальник Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології Володимир Фригович, – От була річка Млинівка і майже немає вже її. До речі, вода в обидвох Бистрицях зараз нижче норми і вони відносяться до маловодних річок».

  Нагадаємо, що на Тисмениччині відновлюють міст, зруйнований червневою стихієюю

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!