Недоторкана природа: фахівці розробили проєкт, щоб зберегти карпатські праліси

  • Сьогодні, 27 серпня, в Івано-Франківську провели пресконференцію щодо проблеми розширення природоохоронних територій в межах Українських Карпат задля збереження унікальних пралісів.

    У Карпатах знаходяться найбільші недоторкані старовікові ліси, які залишилися в Європі. Тому програма «Збереження Карпатських пралісів» є довготривалою ініціативою для підтримки природоохоронних територій Українських Карпат. Керівник проєкту Василь Мочан розповідає, що цей проєкт є частиною довгострокової ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства та є лише другим проєктом на черзі.

    «Це новий етап проєкту. Триває він з 2019 року до 2024. Попереду ще багато роботи. Наша мета полягає в забезпеченні формальної та тривалої охорони таких територій, завдяки їх внесенню до складу національних парків, біосферних заповідників або схожих природоохоронних територій», – каже Василь Мочан.

    Науковець Микола Чернявський говорить, що праліси відіграють ключову роль у пом’якшенні впливу кліматичних змін. За його словами, великі старі дерева в цих лісах поглинають та запасають набагато більше вуглецю, ніж молоді дерева.

    «Це найпотужніший регулятор клімату. Краще за них немає нічого. Вони ніколи не змінювалися цивілізацією. Такі ліси є домівкою для багатьох видів тварин. Тому праліси треба охороняти особливо. Загрози, які для них існують, можуть бути зменшені, бо ми знаємо як працювати та де. Їх треба зберегти. Найбільше таких пралісів в Українських Карпатах. Це старі дерева, які падуть, лежать там, перегнивають, а потім працюють на благо майбутніх лісів», – каже Микола Чернявський.

    Для досягнення мети проєкт працює у шести напрямках: розширення природоохоронних територій, моніторинг біорізноманіття, розвиток громад, підтримка малого та сімейного бізнесу, дружнього до довкілля, навчання та обладнання для парків, а також екологічна освіта та комунікація.

    Проєкт співпрацює з природоохоронними територіями для їх розширення та покращення роботи. Для участі в цьому підпроєкті обрали п’ять природоохоронних територій – національні природні парки «Бойківщина», «Сколівські Бескиди», «Зачарований край», «Гуцульщина» та «Черемошський».

    До теми: На Прикарпатті збільшили кількість лісів, які є пам’ятками природи

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!