“Нехтують цим”: керівники медзакладів України не надають повну інформацію про хворих на COVID-19 медиків

 • Кожен випадок захворювання на COVID-19 серед медичних працівників повинен розглядатися як професійне захворювання.

  Про це заявив головний санітарний лікар країни Вітор Ляшко.

  «Ми вже неодноразово звертали на це увагу та наголошували керівникам закладів охорони здоров’я. Про випадки захворювання медиків потрібно повідомляти Державну службу з питань праці, яка проводить розслідування кожного такого випадку. На жаль, керівники закладів охорони здоров’я нехтують цим», – наголошує Ляшко.

  За його словами, із понад трьох тисяч випадків захворювання COVID-19 серед медичних працівників станом на зараз повідомлено тільки про захворювання кожного другого.

  «Розслідування, на сьогодні, завершено тільки в 10 випадках, у 7 з яких встановлено зв’язок між професійною діяльністю та хворобою. Закривати очі на таку ситуацію не можна», – зауважує головний санітарний лікар.

 • Він додає, що відбулась чергова нарада з працівниками Держпраці, Держпродспоживслужби та Міністерства охорони здоров’я. На ній з’ясовували чому так відбувається.

  Нагадаємо, що станом на 9:00 16 травня в Україні 17858 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. 497 людей померли, 4906 пацієнтів одужало. За добу зафіксували 528 нових випадків.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!