Нереабілітована пам’ять: у Франківську презентували книгу про жертв нацистів та більшовиків

 • Сьогодні, 1 лютого, в Івано-Франківську презентували книгу “Нереабілітована пам’ять”.

  У книгу лягли сотні сторінок історій з архіву СБУ, які відкривають читачам трагічні сторінки історії Західної України 40-50-х років ХХ століття.  Тут описано долі людей, які потрапили у жорна нацистського та більшовицького тоталітарних режимів, та продемонстровано справжнє обличчя радянських «визволителів» західноукраїнських земель.

  Упорядник праці Сергій Адамович розповідає, що основою для написання стали реальні історії з архівів СБУ.

  “Книга є результатом роботи в архівах СБУ, також описуються свідчення очевидців. Ця книга розкриває обличчя наших “визволителів”. Кожна історія є особлива, коли виходив з архіву СБУ, думав про те, що не таке і погане наше життя”, – каже Сергій Адамович.

  Один із авторів, Роман Кобильник, розповів про те, що праця над книгою була дуже складною:

  “Сама робота була дуже цікава, треба було опрацювати великий масив архівів, це цікава і скрупульозна праця. Для того, щоб знати долю людини, потрібно було прочитати всю справу. Книга про те, що кожен учасник таких подій є героєм, бо герой не лише той, хто воює, йдеться також про всіх людей, які допомагали”, – ділиться Роман Кобильник.

  Він зазначив також, що книга написана розмовною цікавою мовою, але художніх метафор немає – трагічні історії цілком реальні. Автори сподіваються продовжити роботу, адже є ще близько 60 000 неопрацьованих справ того часу.

  У 2016 році на прес-конференції координатор проекту Сергій Адамович розповів, що “Нереабілітована пам’ять” започаткована не тільки для того, щоб дослідити історичні події часів української визвольної боротьби у 20 столітті, а й допомогти відновити справедливість.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!