Нещасні випадки через людський фактор: прикарпатців закликають бути обережними з обігрівом приміщень

 • Мешканцям Івано-Франківської області нагадують про дотримання правил пожежної безпеки в опалюваний період.

  Про це говорили сьогодні, 3 грудня, на пресконференції щодо запобігання виникненням пожеж, травмування та загибелі людей на них, а також отруєння чадним газом, інформує “Галицький кореспондент”.

  Її провели за участю рятувальників, представників АТ “Івано-Франківськгаз” та обласного Гідрометцентру.

  За словами Володимира Чернецького начальника Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області, цього року в області трапилось 2 500 пожеж. Унаслідок загорянь загинуло 34 особи.

  “Люди не дотримуються правил безпеки, наражають себе й близьких. Багато нещасних випадків стається саме через порушень правил безпеки. Найбільша причина – людський фактор. Звертаємось до всіх людей, щоб дбали про себе і про оточуючих. Щоб вони могли врятувати людину, яка себе не контролює”, – наголошує Володимир Чернецький начальник Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області.

  За його словами, люди, які гинуть в пожежах, не зажди дивляться телевізор, читають газети чи соцмережі. Можливо, саме через це вони не можуть усвідомити, на яку небезпеку себе наражають.

  Ігор Височанський технічний директор АТ “Івано-Франківськгаз” каже, що майже у майже 80% помешканнях прикарпатців, у яких газовики провели технічні обслуговування, виявили витоки газу.

  “Якщо газ накопичується довго, то зрозуміло, до чого це могло б привести. Такі випадки є небезпечними. Бували й такі випадки, коли люди не пускають газовиків для проведення перевірки, але ми вирішуємо це”, – додає Ігор Височанський.

 • За словами технічного директора, багато трагедій трапляється через те, що люди використовують газові прилади не за призначенням. Аби попередити й запобігти нещасним випадкам, людям не можна обігрівати приміщення за допомогою газової плитки, тим що не призначене для обігріву. Потрібно постійно спостерігати за роботою газових приладів. Також багато є випадків отруєння чадним газом через несправну вентиляцію

  Володимир Фригович директор Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології розповідає, що на території області очікуються похолодання і морози.

  “Останні роки зима як така потрохи відступає. І однозначно змінюється клімат, тож такі зимові явища ми бачимо рідше, але вони є. Зима дійсно буде, але теплішою і м’якшою”, – додає Володимир Фригович.

  До теми: рятувальники просять не мандрувати у гори

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!